[LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
mrznn
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2019, o 08:31
Model Lexusa: LS430
Skąd:: LUB
Kontakt:

[LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: mrznn »

Cześć, czy wymieniał ktoś z was skrzynię w ls430? Moja zaczyna ślizgać się na 3 biegu. Olej zmieniałem dwukrotnie i niewielka poprawa. Dodatkowo po odpaleniu na zimnym słuchać spod samochodu dziwne turkotanie, które ustaje po chwili lub po przegazowaniu. Podejrzewam że pada pompa oleju.

Jakiej skrzyni szukać? A650e o oznaczeniu 35-50ls była też w gs/is 300. Wie ktoś czy to dokładnie te same skrzynie? Podejrzewam że mogą różnić się dzwonem, ale to mogę przełożyć z mojej.

Jeżeli ma ktoś przydatne informacje to proszę o info, co do wymiany też, na co zwrócić uwagę podczas wymiany i co zrobić przy okazji wyjętej skrzyni przy LS. Myślę od razu o regeneracji rozrusznika i czyszczeniu dolotu bo i tak trzeba zdjąć

Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: owczar »

Ja wymieniałem przez uszkodzenie chłodnicy. Krociec puscil podczas jazdy i olej wyciekl.

W serwisowce znajdziesz cale info - szczegolowo opisane.

Dolotu nie trzeba wcale zwalac, ani rozrusznika.
Ja kupilem z LS-a, jescze byla w auacie wiec pojezdzilem i sprawdzilem. W sumie o nizszym przebiegu niz byla wtedy moja.

Przy rozpinaniu walu porob sobie oznaczenia. Przeguby gumowe odkrecaj od mostu i od skrzyni, a nie odwortnie.
Do odkrecenia drub na gorze potrzebna byla bardzo dluga przedluzka.

Olej wymien dynamicznie po wymianei skrzyni. Przy okazji mozesz sobie zrobic tuning skrzyni - ktos na forum opisywal jak zmeinic cisnienie, ktore lekko przyspiesza zmiane biegow.
Olej zmieniales dynamicznie?
Mialem identyczny problem w galancie. Jak tylko 4 bieg zaczal sie slizagac na rozgrzanym oleju zrobilem wymiane dynamiczna i auto dalej jezdzi, a bylo to z 9 lat temu. Statyczna wymiana niewiele Ci tutaj da.
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: Powolny »

owczar pisze:Ja wymieniałem przez uszkodzenie chłodnicy. Krociec puscil podczas jazdy i olej wyciekl.
Mi też padła właśnie skrzynia przez tą pieprzoną chłodnicę tylko zmieszały się płyny... Wymieniajcie chłopy te chłodnice profilaktycznie, bo potem boli...

Mam dwa pytania może ktoś będzie wiedział:
owczar pisze:W serwisowce znajdziesz cale info - szczegolowo opisane.
Pierwsze pytanie głupie - gdzie znajdę serwisówkę?

A drugie pytanie bardziej skomplikowane: mam polifta i skrzynię o numerach 35010 50160
pytanie jest następujące jak sprawdzić czy od GSa 35010 30A60 będzie pasowała? Ewentualnie mam też do kupienia 35000 50150 niby od polifta, ale numer inny...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: owczar »

Serwisowka na lexusy.pl
Co do numerów skrzyni - sprawdza na Japancars.ru
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: skyglobe »

Witam.
Serwisówkę znajdziesz tutaj:
https://chomikuj.pl/skyglobe/MOTO
plik pdf o nazwie a761e.
Nie wiem jakie dokładnie tam były numerki w sensie nie pamiętam, ale w poliftach występowała właśnie a761. Skrzynia w przedlifcie była 5 biegowa a w polifcie 6 biegowa.

Pozdrawiam i współczuję.
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: Powolny »

Dzięki chłopaki za informacje, skrzynie wg moich poszukiwań niby niczym się nie różnią, więc kupiłem z GSa - zobaczymy.
Jeszcze pytanko o jakieś ewentualne cenne wskazówki / złote porady :) dla mechanika przed wymianą. Jak to ogólnie przebiega, wydech pewnie trzeba wywalić, a silnik na wózku trzeba opuszczać czy nie? No ogólnie jakieś wskazówki jak ktoś coś wie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: owczar »

Mi się udało wymienić skrzynie bez opuszczania silnika.
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: Powolny »

[quote="owczar"]Mi się udało wymienić skrzynie bez opuszczania silnika.[/quote ]

To jeszcze tylko jedno konkretne pytanko: Wszystkie śruby łączące skrzynię z silnikiem odkręcałeś od dołu?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: owczar »

Tak, użyłem kilku przedłużek i dało radę.
OPM
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: [LS430] Skrzynia biegów - wymiana

Post autor: OPM »

U mnie gdzieś płyn chłodniczy wciąga. Mam tak ok 2cm poniżej kreski minimum. Co doleję to zaraz znowu spada 2cm. Może mieć to jakiś związek właśnie ze skrzynią biegów? Miesza się płyn z olejem czy coś takiego? Chłodnicę mam fabryczną, wygląda już bardzo nieciekawie, więc spokojnie mógłbym ją wymienić tylko pytanie czy coś jeszcze poprawić/wymienić choćby profilaktycznie?
To jest jakaś wada fabryczna, że sugerujecie wymianę chłodnic? Jak szukać nowej to jakiejś specjalnej czy o co chodzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość