Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inne

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inne

Post autor: Lexus460 »

Witam.Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Lexusa LS460 z 2007 roku.Model SE-L A, cokolwiek to znaczy, bo sam nie wiem.Auto ma 110 000 mil(UK), z pelna historia Lexusa.Zawieszenie jest pneumatyczne, jak narazie wszystko w nim dziala bez zarzutu, wszystkie gadzety juz sprawdilem i nie ma sie do czego przyczepic.Moje pytanie jest takie-czy wymienia sie olej w skrzyni?Otoz pojechalem dzis do lokalnego salonu Lexusa, z nadzieja, ze mi to zrobia, a oni stwierdzili, ze skrzynia jest ukladem zamknietym i oleju sie nie wymienia.Na moje pytanie, czy jesli zlece wymiane oleju w skrzyni bo tak chce to czy przyjma zlecenie, padla odpowiedz nie.Nie wykonuja takiej uslugi.No wiec coz...Podziekowalem i poszedlem, bo coz moge zrobic.Wiem, ze wielu producontow twierdzi, ze oleju sie nie wymienia, ale chyba lepiej bylo by to zrobic.Silnik to 4.6 l V8 z osmiostopniwym automatem, jak zapewne wiecie.Jaka jest wasza opinia i doswiadczenie w tym temacie?Kiedys mialem Toyote Camry z silnikiem 3.0 V6 i wymienialem tam olej w skrzyni-zrobilem nia 65000 mil i dostawala ostro po garach, ale nic sie nie dzialo.W momencie sprzedazy auto chodzilo bez zarzutu a mialo 170 000 mil na liczniku.Czy wymieniacie olej i czy to wogole jest mozliwe tak jak np w GS?Czy jeszcze cos powiniem zrobic/sprawdzic jako nowy wlasciciel?Serwis byl robiony w lipcu tego roku w Lexsusie, olej w silniku czysciutenki.Jeszcze dodam jedno pytanie.Czy ktores nastawienie zawieszenia Sport/Normal/Comfort bardziej zuzywa zawieszenie?Innymi slowy, ktore ustawienie wykonczy je szybciej, a ktore je oszczedza?Trzecie pytanie dotyczy przycisku HIGH, czy po wlaczeniu auto powinno utrzymac swoja wysokosc po zaladunku, czy najpierw powinno sie podniesc, a jesli powinno sie podniesc to o ile bo u mnie sie chyba nie podnosi, a dodam, ze zminana nastawienia comfort/normal/sport dziala, bo czuc roznice.Auto swoje pali, ale jazda to czysta przyjemnosc.Kozystajac z okazji, moze ma ktos mechanika do polecenia w UK co zna te auta(tak w razie czego)Dziekuje i pozdrawiam.
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inn

Post autor: Martin7391 »

Posiadam również LS 460 z 2007 roku. U mnie auto po wciśnięciu HIGH podnosi się o kilka cm, o ile dokładnie to nie wiem, ale widać różnice. Jak pracuje skrzynia w Twoim aucie? Czuć zmiany biegów? W Niemczech serwis Lexus bez problemu wymienia olej w skrzyni.
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Re: Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inn

Post autor: Lexus460 »

Witaj.Co do skrzyni to jak jedziesz delikatnie to nie czuc zmiany biegow i im mocniej operujesz gazem to bardziej to czuc.Takze mysle jest to normalnie jak pracuje kazdy automat.Przynajmniej z tych z jakimi ja mialem doczynienia tj moja Toyota Camry, i nie moje BMW 7 I Audi Q7.Czy wymieniales olej w swoim LS-wnioskuje, ze mieszkasz w Niemczech, ja mieszkam w Anglii i te gamonie wszystko robia no opak.Jesli wymieniales to uswiadom mnie jak sie to odbywalo.Wiem, ze mozna to robic statycznie, lub dynamicznie.Statycznie widzialem wymiane oleju w skrzyni w GS na youtubie.Co do przycisku high to jestem przekonany, ze nic sie nie podnosi.Co to oznacza?Bo nastawy zawieszenia dzialaja.Nie wiesz jakie ustawienie najbardziej katuje zawieszenie?Ba ja na chwile obecna uzywam wszystkich trzech.
Martin7391
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 paź 2019, o 12:17
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inn

Post autor: Martin7391 »

Być może jest jakaś nieszczelność w Twoim układzie, może kompresor jest uszkodzony. Ja prawie zawsze jeżdżę na ustawieniu standardowym. Wydaje mi się, że najmniej obciąża zawieszenie. Czasami zmieniam na tryb sportowy lub komfortowy,ale nie zdarza mi się tego często robić. Moja skrzynia biegów przeciąga na zimnym silniku 3 bieg, jak to wygląda u Ciebie? Ja u siebie oleju jeszcze nie wymieniłem. Będę jednak wymieniał 3 razy metoda standardową, bez płukania skrzyni.
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Re: Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inn

Post autor: Lexus460 »

Tez myslaem o nieszczelnosci, lub uszkodzonym kompresorze, ale wtedy auto powinno opadac przez noc a jest rowne.Kolejna rzecz dzialaja tryby nastawienia zawieszenia.Takze mysle, ze jest inna przyczyna, byc moze blacha jak np bezpiecznik, albo jakas powazna, ale sam nie chce przy niczym grzebac zeby nic nie zepsuc.Chyba pojade do komisu gdzie kupilem, bo dali mi 3 miesieczna gwarancje-a co na to powiedza to juz inna sprawa.Co do skrzyni to wg mojego doswadczenia chodzi bez zarzutu, nic nie slizga, zgrzyta, wszystko dziala plynnie.Silnik tez.Jedyna rzecz to ten przycisk HEIGHT HIGH.Jak kupilem auto to spryskiwacze od szyby nie dzalalu-te od swiatel dzalaly, pojechalem i naprawili to w 15 min, takze mam cicha nadzieje, ze tu bedzie podobnie z powodow opisanych przeze mnie wczesniej.Czytalem Twoj watek w innym dziale i piszesz o metalicznym dzwieku pod sodem auta przy odpalaniu-ja mialem to samo po kilku dniach od zakupu-moze masz to i Ty...Otoz na wydechach sa metalowe opaski zaciskowe i jedna mi sie poluzowala i tlukla wlasnie przy odpaleniu.Wymienilem 5 opasek na nowe, bo to groszowe sprawy, a mam spokoj.Takze byc moze u Ciebie jest to samo.Wystarczy podniesc auto na podnosniku i masz odpowiedz.Przy okazji mechanik obejzal mi auto od spodu i mam spokojniejsza glowe.
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Re: Kupilem Lexusa LS460 2007-pytanie o olej w skrzyni i inn

Post autor: Lexus460 »

Martin-badz jeszcze ktos jeszcze kto moglby pomoc.
Witaj.Mam na imie Pawel i mam prosbe do Ciebie.Nie wyslal bys mi video z telefonu jak dziala u Ciebie ten przycisk Heigh High i jak auto sie podnosi zebym mogl to pokazac gosciom gdzie mam gwarancje, bo jade 22 listopada do nich z tym a na necie nie ma zadnego video.Sa z modelem RX, ale nie LS.Mozesz to wyslac za darmo whatsappem, lub imessage jesli masz iphona.Jak bys potrzebowal zebym ja Ci przeslal jakis film to mow smialo.Jak moge to pomoge.Moj nr to +44 07960086318 pamietaj o kierunkowym do uk jest +44.Dzieki i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość