[LS430 Lift] Dobijanie świeżo zregenerowanego amortyzatora

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

[LS430 Lift] Dobijanie świeżo zregenerowanego amortyzatora

Post autor: Pepton »

Witam !

Odebrałem auto z wymienionym tylnym amortyzatorem (regenerowali w Nagengast) i niestety pojawił się problem z dobijaniem tego amora. Wcześniej amortyzator tzn. część tłumiąca w ogóle nie tłumiła. Na dziurach koło wręcz podskakiwało a na trasie na wybojach potrafiło bardzo niebezpiecznie "zabujać" prawym tyłem. Pozostałe amortyzatory sprawowały i sprawują się bardzo dobrze. Teraz amortyzator teoretycznie jest sprawny (sprawdzony na stacji - 100% sprawności :szok: ) ale przy szybszym wjechaniu w większą dziurę lub szybszym przejechaniu przez próg zwalniający czuć pojedyncze dobicie. Odgłos przypomina starego lanosa(z wyciszeniem lexusa) z totalnie wyrąbanym amortyzatorem...
Można to określić w ten sposób, że podskakiwanie koła zmieniło się w pojedyncze dobicie...
Pragnę dodać, iż pozostałe amortyzatory tłumią sprawnie ale bezszelestnie pomimo słabych wyników na stacji (LP-72%, PP-56%, LT-57%, PT-100%). Pomiary sprawności nie są jednak dla mnie miarodajne jeśli chodzi o stan amortyzatora, gdyż często miałem do czynienia z wylanymi, lub tłukącymi się amorami ze sprawnością ok 75%. Pierwszy raz spotkałem się jednak ze sprawnością amortyzatora na poziomie 100% (zazwyczaj nowe mają ok 80%). Pytanie moje jest takie:
- 100% sprawności to wynik nienormalny, znaczący że ten amortyzator praktycznie się nie rusza, tylko budą trzęsie... ??
- czy czasem czegoś nie "przedobrzyli" przy regeneracji, bo przy montażu raczej nie sądzę...??
- czy sprawne (w 100%) mają prawo dobijać, tzn ten jeden dobija bo jest OK, a reszta jest cicho bo już jest zużyta, tzn. "ten typ tak ma" czy odsyłać do Nagengast w ramach reklamacji... ? Skoro tak, to na jakiej podstawie skoro sprawność wynosi 100%...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości