LS430 Tryb Sport nie działa?

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Siema.
Zastanawia mnie czy po włączeniu powinno być słychać cokolwiek co by zmieniało nastawy amortyzatorów? U mnie po włączeniu oczywiście zapala się na desce kontrolka ale tylko to, absolutnie nie słychać żadnych silniczków itp (pompujący kompresor słychać wyraźnie ze działa to chyba silniczki które zmieniają twardość amortyzatora również powinno być chociaż minimalnie słychać) i auto tak samo się buja. W zawieszeniu na kompie żadnych błędów, może być któryś bezpiecznik spalony?
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Nikt nigdy nie miał czegoś takiego jak włączony na stałe tryb sport zawieszenia? Znajomy jeździł moją sztuką i mówił że jest mega twardo :P Na desce oczywiście da się włączyć i wyłączyć ale odczuwalnie bez zmian jedynie ikonka gaśnie i się zapala.
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Dobra, wiem już na 100% ze coś w tym aucie jest dupnięte :P
Korzystając z tej instrukcji, po ustawieniu amortyzatorów na 'SOFT' jest taka kanapa jaka powinna być, wszystko jest super do czasu odpalenia auta - wtedy automatycznie auto staje się betonowe i po ponownym zdjęciu silniczków mam ustawienie 'HARD' dodam że przełącznik SPORT/NORMAL nie robi żadnej różnicy.
Pytanie, czy w tym aucie jest coś takiego jak resetowanie położenia tych silniczków? Pewnie odpięcie akumulatora na odpowiednim ustawieniu nic nie pomoże?
Głupio trochę odpiąć silniczki całkowicie, wolałbym mieć możliwość sterowania :P
Obrazek
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: brat_z »

Czyli silniczki kręcą tymi płaskimi wystającymi elementami? czy nie jesteś w stanie tego stwierdzić?
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Tak kręcą ale tylko po zapaleniu auta i na pozycje 'HARD' od razu wszystkie 4.
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Udało mi się uruchomić TIS'a na win7x64,
Oczywiście pokazał że amory są w pozycji beton:
Obrazek
Błedów nie ma ale wszedłem w opcje Utility i tam okazało się że są jednak dwa błędy:
Obrazek
Po ich wykasowaniu amorki wróciły do pozycji soft:
Obrazek

Zadowolony przejechałem się i bajka! Super ponton sie zrobił :D Ale tryb sport dalej niczego nie zmienia.
Niestety po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownym amory znowu wracają w pozycje 17 [beton] a te błędy DTC są z powrotem.
Pytanie jak się ich pozbyć?
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: michalWro »

Cześć,

udało Ci się rozwiązać problem?
W jaki sposób manipulowałeś twardością zawieszenia? Przez śrubkę, czy Techstreamem? Siedzieliśmy dziś z kolegą i nie widzieliśmy tam opcji zmiany twardości (poza trybem testowania).
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Update.
Podmieniałem 2 różne kompy od zawieszenia sprawne sztuki - bez zmian, włacznik sport też - bez zmian, przejscie od włącznika do sterownika jest, silniczki amortyzatorów działają wszystkie 4, amortyzatory wszystkie takie same poliftowe. Poddaje się :ireful3:
Reasumując: silniczki wyjęte skręcone ręcznie w tryb soft, następnie założone, odpięte wtyczki, nic na desce się nie pali. Autem w końcu jeździ się komfortowo bo w sumie po to zostało kupione także pernamentne amortyzatory w trybie sport mnie mało zadowalały.
W sumie to tylko jedna rzecz która wkurwia, druga to żarówki od podświetlenia przycisków w kabinie, po 25 pln :cenzura: sztuka dostępność tylko w ASO, auto ma ich pewnie ze 100 w całym wnętrzu także będzie biło po kieszeni :P Już kilka zmieniłem najgorsze ze jest z 10 rodzai i ciężko kupić na zapas...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

A nie lepiej naprawić problem niż robić rzeźbę? Każdą usterkę da się naprawić. Tryb sport niewiele różni się od normal, bo to tylko twardość amorków, które robią kosmetykę. Ja np większość czasu jeżdżę w sport, bo śmigam głównie autostradami.

Żarówki można spokojnie dopasować. W katalogach są podane moce tych żarówek.
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Mastah »

Oczywiście że lepiej naprawić, pytanie tylko kto to zrobi? ASO? Mam złe doświadczenia z serwisami autoryzowanymi, nowe to i to wydasz 10k a problem dalej może być a ASO potem powie że nie jest w stanie tego naprawić albo że według nich jest dobrze, wszak auto nie ma błędów.
Nie wiem czym się różni tryb sport między trybem normalnym bo mi nie bangla, ale jeśli niewielka różnica albo wogole jej nie odczuwasz to pewnie u Ciebie też nie działa :P
Manualnie między ustawieniem miękkim a twardym jest bardzo duża odczuwalnie różnica, napewno nie kosmetyczna.
Tak wygląda ustawienie między 17 czyli twardym a 1 softem i taka różnica powinna być między trybem Sport a Normal:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2017, o 12:23 przez Mastah, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość