LS430 Tryb Sport nie działa?

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Zawieszenie ustawia twardość automatycznie na podstawie czujników przyspieszen. Z przodu są dwa i z tyłu jeden. Z ciekawości poczytałem o tym.

Auto dąży do kompromisu między komfortem a stabilnością.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Afrost »

Jak tak to pewnie na tej podstawie można by w przybliżeniu określić stan amortyzatorów. Bo pewnie im bardziej zużyte tym komputer szukając kompromisu i wartości jakie ma domyślnie ustawione musi bardziej skręcać ustawienie twardości by odczyty tych przyspieszeń zawierały się w jego zapamiętanej normie. Chwilowo nie mam czasu pojeździć swobodnie z monitorem pracy zawieszenia. Więcej jeżdżę swoim dostawczakiem i po przesiadce do Lsa dopiero odczuwam kolosalna różnicę w twardości. Dopiero jak dłużej poruszam się lsem dopiero wtedy zaczynam doszukiwać się niedoskonałości ;)
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Pepton »

Witam !!

Mam problem dokładnie taki sam problem jak opisany przez kolegę Mastaha. Auto jest cały czas twarde na maxa. Wszystkie amortyzatory na 17. Czy ktoś rozwiązał ww problem lub ma pojęcie jak go rozwiązać...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: michalWro »

Pepton pisze:Witam !!

Mam problem dokładnie taki sam problem jak opisany przez kolegę Mastaha. Auto jest cały czas twarde na maxa. Wszystkie amortyzatory na 17. Czy ktoś rozwiązał ww problem lub ma pojęcie jak go rozwiązać...

Pozdrawiam
Sprawdzałeś podczas jazdy? Na postoju auto zawsze się utwardza.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Pepton »

Wielkie dzięki za trafną podpowiedź !! Faktycznie ustawienia zmieniają się podczas jazdy. Niestety mam bardzo słabą baterię w laptopie i sprawdziłem dosłownie 2 minuty jazdy i nie miałem jeszcze okazji na spokojnie zaobserwować jakie wartości przybierają, tym bardziej, że sam byłem. Kątem oka zauważyłem, że były to wartości między 7 a 9. Czy fakt, że mam do wymiany jeden tylny amortyzator (trzymie powietrze i poziom, ale praktycznie nie tłumi) ma jakiś wpływ na te parametry, bo auto mimo wszystko auto mi się twarde wydaje...?
Skoro jak kolega Owczar pisał, że twardość amortyzatorów ustawiana jest na podstawie czujników przyśpieszeń, to myślę że ma to jakiś wpływ... Nie mylę się...?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Może mieć. Przy braku tłumienia charakterystyka pracy będzie inna. Ale to będą minimalne różnice.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Pepton »

Chciałem jeszcze spytać o kwestię dotyczącą błędów w zawieszeniu. Po wejściu w zakładkę "air suspension live" podświetlone jest na żółto "trouble code" a w tabelce nie ma żadnych błędów - "None". Po przejściu w zakładkę "utility" i wybraniu "signal check" pojawia się szare okno i na dole do wyboru:
Select the desired function below:
- all signal check
- one signal check
Po wybraniu wybraniu :all signal check" pojawia się okienko:
Current DTC:
C1786 Height Control Switch Circuit
C1787 EMS Switch Circuit

To w końcu są błędy czy nie ma, skoro na głównej zakładce "trouble code" nic nie ma...?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Wygląda na to że są. Skasuj i zobacz czy wrócą.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: Pepton »

Niestety w tym oknie co wyskakują, nie ma możliwości skasowania - jest tylko back i exit. Gdzie wejść żeby je skasować ...?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Tryb Sport nie działa?

Post autor: owczar »

Zrób najlepiej full diagnostykę i zobacz czy tam się pojawią. Podczas full łączy się z każdym kompem i zbiera dane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości