[LS430] wahacze przednie

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
dylu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 12 paź 2016, o 21:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

[LS430] wahacze przednie

Post autor: dylu »

Sprzedający przekazał mi informację że do wymiany mam dolne tuleje przedniego wahacza.
Zadzwoniłem do aso i dowiedziałem się ze przedni jest dostępny tylko jako kompletny wahacz (1005zł) tylna tuleja z kolei jest wymienialna (546zł).
Pytanie do Was jako osób pewnie przerabiających temat,czy nie będę miał wyboru i przy uszkodzeniu przedniej tulei będę zmuszony kupić cały wahacz,czy może jednak nie?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] wahacze przednie

Post autor: owczar »

Po jakim przebiegu padły Ci te tuleje?

Generalnie jeśli chodzi o przednie, to tak jak powiedzieli w ASO. Tylko razem z wahaczem. Widziałem gdzieś zamiennik dwuczęściowy febest - ale nie polecam febesta. Guma tej firmy nie jest pierwszych lotów i przy tej masie auta raczej będzie słabo.

Ja u siebie zmieniałem komplet tulei po przebiegu 180kkm. Zdecydowałem się na regenerację wahaczy na poliuretanach. Jak dla mnie rewelacja. Wrażenia i szczegóły opisałem u siebie w temacie:

viewtopic.php?f=88&t=8430&start=160

Zrobiłem na nich ok 5kkm i jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję ostatnio trochę pędzić po niemieckich autostradach i auto prowadzi się prawie jak BMW ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] wahacze przednie

Post autor: owczar »

dylu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 12 paź 2016, o 21:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS430] wahacze przednie

Post autor: dylu »

Podobno sparciała guma ze starości i się zerwała podczas przeglądu na szarpakach.
Pójdę jednak w ori,zaufam ludziom którzy to konstruowali ;)
Przebieg auta to 109800km :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] wahacze przednie

Post autor: owczar »

Ale dobrze wymienić obie, bo tylna będzie amortyzowala większe obciążenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości