[LS430] Amortyzatory - wymienność

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [LS430] Amortyzatory - wymienność

Post autor: Pepton »

Witam !

Znalazłem używany tylny prawy amortyzator do LS430 o nr 48080-50-140. Będzie pasował do mojego LS430 polift 2004r. ??
W wątku jest mowa tylko o amortyzatorach z początkiem numeru 48010. Ten z aukcji https://allegro.pl/oferta/lexus-ls430-a ... 8815705700 na oko wygląda tak samo...
Będzie pasował...??

Pozdrawiam
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: [LS430] Amortyzatory - wymienność

Post autor: Powolny »

Mam pytanie czy ktoś rozgryzł temat amortyzatorów przedlifta do polifta? Wiem, że wcześniej padały stwierdzenia, że nie pasują, ale żadnych konkretów. Odniosłem wrażenie, że sugerujecie się tylko numerem części. Ktoś odważny może próbował? :)
Pytam, bo wyglądają identycznie i mechanicznie powinno wszystko podjeść.

Często w motoryzacji numery części zmieniają się na przestrzeni produkcji (czasem nawet te same części są w różnych cenach i o różnych numerach między markami np audi i skoda, ale jednak to te same części, które można stosować wymiennie).
Może poza numerem nie ma żadnej istotnej zmiany, która by uniemożliwiała montaż zamiennie.
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: [LS430] Amortyzatory - wymienność

Post autor: Arkadyx »

Powolny pisze:Mam pytanie czy ktoś rozgryzł temat amortyzatorów przedlifta do polifta? Wiem, że wcześniej padały stwierdzenia, że nie pasują, ale żadnych konkretów. Odniosłem wrażenie, że sugerujecie się tylko numerem części. Ktoś odważny może próbował? :)
Pytam, bo wyglądają identycznie i mechanicznie powinno wszystko podjeść.

Często w motoryzacji numery części zmieniają się na przestrzeni produkcji (czasem nawet te same części są w różnych cenach i o różnych numerach między markami np audi i skoda, ale jednak to te same części, które można stosować wymiennie).
Może poza numerem nie ma żadnej istotnej zmiany, która by uniemożliwiała montaż zamiennie.
Ja kiedyś dostałem informację że tylne pasują czy to przedlift, czy polift zamiennie. Przód natomiast różni się budową i nie podejdą :)
Herzorek
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2022, o 09:01
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Chocianów
Kontakt:

Re: [LS430] Amortyzatory - wymienność

Post autor: Herzorek »

Witam 

Sory za odkopanie starego tematu , ale niestety padł mi jeden przedni amortyzator ( dziwne że akurat po odłączeniu akumulatora auto zaczęło opadać )
Ale powracając do tematu

Mam pytanie związane z zawieszeniem przód w LS430 polift.
Czy próbował ktoś założyć amortyzatory na przód z wersji przedliftowej ?

Kilka osób twierdzi , że nie ma takiej opcji jednak na zagranicznych forach są osoby które rzekomo założyły amortyzator 48010-50110 w miejsce amortyzatora poliftowego 48010-50140 .

Wg info z zagranicznego forum na rynek USA amortyzator pneumatyczny ma numer 48010-50130 na , na europe 48010-50140 , natomiast 48010-50130 są wg katalogu wymienione jako kompatybilne zamienniki w USA dla 48010-50110 ( przedlift )

Samo mocowanie amortyzatorów jest chyba identyczne w wersji polift i przedlift ponieważ wersja bez pneumatyki pasuje do obu ( mają takie same numery katalogowe niezależne od wersji i produkcji na dany kraj )

Być może tak jak wcześniej pisaliście sama budowa amortyzatora może się różnić , ale czy mocowania również ?


Dziękuję za info .
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość