Ls 430, zmiana profilu opony.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: gmiter »

Na Uniroyal Rainsport 3 jeżdżę u siebie od 3 miesięcy. Trzyma sie drogi świetnie na mokrej/zalanej drodze nie jeździłem na lepszych oppnach jednak minusem jest głośność - słychać te opony bardziej niż np Dunlopy które miałem wcześniej.
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

W moim jak kupilem auto były zalozone Continental Sport contact 5 i jestem mile zaskoczony, na suchym jak i na mokrym bardzo dobrze trzymaja, a w naszym klimacie czesto testuje je na mokrym. Wydaje mi sie ze sa ciche, ale nie mam porownania w LS z innymi oponami. Takze przyczepnosc na duzy plus, a zywotnosc i glosnosc bede mogl ocenic za jakis czas.
Awatar użytkownika
TomD
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Suffolk GB
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: TomD »

gmiter pisze:Na Uniroyal Rainsport 3 jeżdżę u siebie od 3 miesięcy. Trzyma sie drogi świetnie na mokrej/zalanej drodze nie jeździłem na lepszych oppnach jednak minusem jest głośność - słychać te opony bardziej niż np Dunlopy które miałem wcześniej.
Dzięki za opinię. Czyli pewnie u mojego kolegi znaczenie miała marka samochodu:))
Co do conti, to raczej nie słyną z trwałości. Dlatego nawet nie brałem ich pod uwagę.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: gmiter »

Uniroyal to są opony od Continentala tak btw. :dirol:
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: kpk »

TomD pisze: ... macie jakieś doświadczenia z Uniroyalami Rainsport 3? Z kolegą rozmawiałem i twierdzi, że z BMW 745 sobie nie poradziły. Zakładał je ktoś do LSa?
Miałem Uniroyale Rainsporty 1 i 2, opony te rewelacyjnie odprowadzają wodę, byłem po prostu w szoku. Mają również bardzo dobrą przyczepność, co testowałem w przednionapędowych mocnych dieslach. Minusem tych opon była ich żywotność, bardzo szybko traciły swoje walory dotyczące przyczepności. Pewnie w przypadku Rainsport 3 będzie podobnie.
Pozdrawiam
KPK
LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: gmiter »

Co do żywotności RainSportów to znajomy ma w Focusie ST - 3 sezony i twierdzi że opony sie praktycznie nie zużyły, przejechał 60tkm
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: muzz »

coprawda nie w LS ale mam w GS mk2 z przodu i w rodzinie są w IS mk1...
miękke mają boki co czuć...ale w deszczu i na suchym zachowują się bardzo dobrze...
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: Jurek Killer »

Tak żeby nie zakładać nowego tematu...

W LS430 powinno siedzieć 225/55/17 a gdyby założyć 225/45/17 duża będzie różnica w komforcie?? Testował ktoś??
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: Adolvo »

Jurek Killer pisze:Tak żeby nie zakładać nowego tematu...

W LS430 powinno siedzieć 225/55/17 a gdyby założyć 225/45/17 duża będzie różnica w komforcie?? Testował ktoś??
nie wiem czy w LS-ie to poczujesz.. z tym, że jest spora różnica w w całkowitej średnicy.. 7%
Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ls 430, zmiana profilu opony.

Post autor: owczar »

Ja bym średnicy nie zmniejszał.

Do swojego kupuje zawsze 225/55/17 101XL. W rozmiarze 225/45/17 będzie ciężko w tym indeksie nosności. Niby 97 jest ok, ale na polskie drogi i możliwe udaly 101XL są mocniejsze. Choć trochę cięższe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości