LS600h - zawieszenie

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

LS600h - zawieszenie

Post autor: Alex4net »

Witam,
mam przednie zawieszenie w stanie wymagającym działania. Przedni lewy amortyzator ma 60% a przedni prawy jedynie 45% sprawności.
Tył jest po 80% prawy i lewy. Auto z 2008 roku przejechane 165.000 km.
Pytanie czy wymienić na nowe - a stare części zabrać do ewentualnej regeneracji czy od razu regenerować? :klucz:

Pytanie czy ktoś wie jaką mają sprawność nowe amortyzatory? 90% czy 100%? :?:
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: Miłosz »

Mówisz o teście na stacji skp ? Test ten jest testem całościowym układu zawieszenia a nie testem danego amora ;) Chyba że miałeś wyjmowane amory i ktoś na jakieś maszynie sprawdzał ;) Zaniżony wynik nie koniecznie musi oznaczać wykończony amor , może poduszka może co innego. Kiedyś moje wylane w e46 miały chyba 70% a po wrzuceniu kita weiteca 74% :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: Alex4net »

Mam wydruk ze ścieżki diagnostycznej w serwisie Lexusa.

Badanie amortyzatorów:
Oś przednia lewa 60% === prawa 45% = różnica 25% = nacisk 1095 daN = amplituda lewa 33mm prawa 45mm
Oś tylna lewa 80% ===== prawa 80% = różnica 0% == nasick 1025 daN = amplituda lewa 17mm prawa 17mm

Martwią mnie przednie - szczególnie duża różnica między stronami oraz zbliżanie się prawego do wartości 40% - granicznej zgodnie z przepisami.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: BeeMiX »

Nie za bardzo wiem jak amortyzator pneumatyczny miał by stracić sprawność. Jedyne co moze sie w nim dziać to nieszczelność ale nawet wtedy działa poprawnie. Moim zdaniem masz problem z wachaczami sworzniami itp
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: adamsky73 »

Przecież to są zwykłe amortyzatory z dołożonym miechem pneumatycznym. Czy się mylę? Ale faktycznie szansa że przednie wahacze w tym modelu są nie wybite jest bardzo mała więc też dołożyły swoje do wyniku.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: Alex4net »

Czyli mam pójść do sprzedawcy - salonu / serwisu Lexusa i powiedzieć im że to nie amortyzatory do wymiany tylko wahacze i sworznie mają sprawdzić?

Nie wiem jak na to zareagują. Trochę się obawiam że mi będą chcieli udowodnić na siłę że co powiedzieli ta tak właśnie jest. A do drugiego salony lexusa przecież nie pojadę żeby ich sprawdził.

Jakieś propozycje w tej sytuacji?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: adamsky73 »

Pojedź na prawdziwą stację diagnostyczną i zapłać tylko za sprawdzenie zawieszenia. Facet weźmie długą łychę i wymęczy co trzeba
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: Alex4net »

Dzięki za pomysł to jest jakieś wyjście - powiedzieć im że potrzebuję niezależnego pomiaru i tyle i sam płacę.
Muszę zobaczyć co tam jest w okolicy i pogadać żeby nie byli znajomkami :-)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: Miłosz »

adamsky73 pisze:Pojedź na prawdziwą stację diagnostyczną i zapłać tylko za sprawdzenie zawieszenia. Facet weźmie długą łychę i wymęczy co trzeba
Dokładnie, porządny diagnosta sprawdzi co trzeba, bo ogólny test to za wiele nie mówi ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS600h - zawieszenie

Post autor: owczar »

adamsky73 pisze:Przecież to są zwykłe amortyzatory z dołożonym miechem pneumatycznym. Czy się mylę? Ale faktycznie szansa że przednie wahacze w tym modelu są nie wybite jest bardzo mała więc też dołożyły swoje do wyniku.
Jest dokładnie jak piszesz i to właśnie amortyzator zwykle ulega wcześniej niż miech zużyciu.

Amortyzatory mogą, ale nie muszą być padnięte. Gruntowna kontrola wszystkich sworzni oraz elementów metalowo gumowych, a dopiero potem pomiar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości