[LS400] Wymiana sworznia wahacza

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Festyk
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 18 lip 2015, o 10:33
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Poznań
Kontakt:

[LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: Festyk »

Spotkała mnie bardzo przykra historia w postaci uszkodzenia sworznia. Szukając części znalazłem w katalogu intercarsu takie coś:
http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_ ... przod.html

Jednak nijak ma się to do tego co widzę przy kole:

Obrazek

Obrazek

Również schemat znaleziony na japan-parts.eu bardziej wygląda na to co mam u siebie:
Obrazek

Moje pytanie brzmi: co i skąd powinienem kupić? Muszę wymienić cały sworzeń? Do jakiego auta w takim razie pasuje sworzeń z katalogu inter-carsu?
Dzięki z góry za pomoc!
tjea
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 20 paź 2014, o 00:06
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: tjea »

Uszkodzona jest część o nr 43330. Jeden kawałek (sworzeń) jest przy wahaczu pozostała część została przy kole. Część którą znalazłeś w intercarsie powinna pasować kwestia lewy/prawy na jednym zdjęciu w intercarsie jest pomyłka lewy/prawy dlatego ci nie pasuje. Odkręć tą część od koła i powinno ci zacząć pasować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: passat1978 »

niestety tym sworzniem to lex się w zawieszenie nie popisał , jest to dość częsta usterka w tej marce
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: adamsky73 »

Patrząc po stanie tych wszystkich części w zawieszeniu, to nadaje się ono w całości do wymiany bądź regeneracji, więc nie widzę powodu żeby narzekać na Toyotę. Gdyby auto było co roku na przeglądzie w ASO, to na pewno by nie dopuścili do takiej sytuacji, a na tym polega bezawaryjność i niezawodność. W starych konstrukcjach dawno by skrzypiało i tłukło, a w obecnych można jeździć aż się coś upierdzieli. Tylko czy się tak powinno? Zawieszenia, szczególnie na polskich drogach, to nie część bezobsługowa
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Festyk
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 18 lip 2015, o 10:33
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: Festyk »

Żeby była jasność - ja nie mam pretensji do Toyoty, że mi się "upierdzieliło". Stało się - mówi się trudno. Mam ten samochód od stosunkowo niedawna, staram się o niego dbać jak mogę, jednak na mechanice słabo się znam i nie wychwyciłem objawów zbliżającej się awarii.
Naprawdę jest tak źle na tych zdjęciach? Co rozumiesz poprzez "całości do wymiany bądź regeneracji" ? Sugestie czym konkretnie się zająć po wymianie sworzni sporo by mi pomogły.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: Troy »

Nie wierzę ,że nie dawał żadnych sygnałów ,że ma olbrzymi luz ,chyba ,że to kiepski zamiennik.Wystarczy jak wymienisz ten element.Kupuj sworzeń i po kłopocie
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [LS400] Wymiana sworznia wahacza

Post autor: lukas78 »

Festyk pisze: Co rozumiesz poprzez "całości do wymiany bądź regeneracji" ? Sugestie czym konkretnie się zająć po wymianie sworzni sporo by mi pomogły.
Bez przesady, wszystkiego od razu nie musisz wymieniać (chociaż wiadomo, że zawias po remoncie generalnym to większe bezpieczeństwo i stabilność auta na drodze). Po wymianie tego dolnego sworznia sprawdź obowiązkowo od razu sworzeń wahacza górnego (nr części 48610), bo jego urwanie zrobi zapewne wiele więcej szkód.
Oczywiście przy okazji warto sprawdzić na szarpakach wszystkie elementy metalowo-gumowe zawiasu.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości