tarcze hamulcowe + klocki

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Maciek-Olsztyn »

Mam bicie przy hamowaniu....
Chyba czas na tarcze...
Jakie firmy polecacie? Mam na celowniku blue print 170zl i brembo 250 zł .
Warto dopłacić? A może coś innego?
Ps: musze tez nabyć filtr powietrza! Czy ktoś posiada oryginalna wkładkę KN ?jak się spisuje?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: maniek_ls400 »

BluPint - szkoda siana - jedno hamowanie i będą tłukły, nie wiem czy na pewno Brembo są OK (kupiłem w IC i były o 1,5cm mniejszej średnicy). Zapytaj o dokładne wymiary zanim zamówisz.
Klocki - Ferodo Primier (ostro pylą ale hamują), NIGDY Kashiyama i inne niewiadomocosie z IC, testowałem też chyba Lucas i były OK.
Filtry polecam kupuj w ASO - są droższe 10-20PLN ale nigdy nie są z papieru. Z klimą można pomyśleć bo filtr kosztuje ponad 300, ale powietrza i oleju tylko ASO.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: klexus »

Filtry Alco, tarcze Textara albo ATE, klocki Ferodo Primier
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: yakuza144 »

ja również przymierzam się do wymiany klocków i tarcz. waham się pomiędzy kompletem FERODO a kompletem TEXTAR i musze stwierdzić że bardzo ciężko z dostępnością. napisałem do kliku sklepów, zobaczymy czy sprowadzą :)
jeśli chodzi o filtr to posiadam KN, ale narazie nic nie mogę o nim napisać, bo samochód zimuje :) w swoim drugim samochodzie też mam wkładkę KN od 5-6 lat i narazie spisuje się bez zastrzeżeń. fajne jest to że kupujesz wkładke raz, a potem tylko ją czyścisz specjalnymi preparatami co 80 tys km. aha, dodam tylko, że wkładka do lexa ma zupełnie inną budowę niż oryginalny filtr - mi na początku się wydawało, że złą kupiłem :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: dS »

yakuza144 pisze:fajne jest to że kupujesz wkładke raz, a potem tylko ją czyścisz specjalnymi preparatami co 80 tys km. aha,
Co 80 tys. km ? :szok: Chyba ci się cyferki pomyliły. Po takim dystansie filtr będzie tak zabity syfem że wątpię aby cokolwiek przepuszczał.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Maciek-Olsztyn »

Chyba skłonie się ku brembo http://www.noweczesci.pl/tarcza-hamulco ... 10-431653/
I klocki http://www.noweczesci.pl/klocki-hamulco ... 39-432370/
Z tego co widzę to wzory trochę się różnią... Mam nadzieje ze to takie jak w/w

Ps: jakie kapcie polecacie 225 55 17 ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: maniek_ls400 »

Nokian Z line Dobre i niedrogie. Ujezdzam teraz takie i mają sie bdb.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, o 15:04 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: yakuza144 »

dS pisze:
yakuza144 pisze:fajne jest to że kupujesz wkładke raz, a potem tylko ją czyścisz specjalnymi preparatami co 80 tys km. aha,
Co 80 tys. km ? :szok: Chyba ci się cyferki pomyliły. Po takim dystansie filtr będzie tak zabity syfem że wątpię aby cokolwiek przepuszczał.
oficjalna strona KN
http://www.knfilters.com/cleaning_polish.htm

myślę że nie pisaliby takich rzeczy, gdyby faktycznie było inaczej, zwłaszcza gdyby po tych 80tys filtr miał nic nie przepuszczać
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

Kapcie polecam Toyo. Mam komplet na zimę i na lato. Lato T1 Sport a zima Toyo S953. Nie sądziłem, że za taką kasę można kupić przyzwoite opony, a tu miłe zaskoczenie.

Jeśli chodzi o tarcze, to jeśli są dostepne to biorę Textart- tak samo z klockami. Ale dot ego modelu będzie raczej ciężko.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: maniek_ls400 »

yakuza144 pisze:jeśli chodzi o filtr to posiadam KN, ale narazie nic nie mogę o nim napisać, bo samochód zimuje :) w swoim drugim samochodzie też mam wkładkę KN od 5-6 lat i narazie spisuje się bez zastrzeżeń. fajne jest to że kupujesz wkładke raz, a potem tylko ją czyścisz specjalnymi preparatami co 80 tys km. aha, dodam tylko, że wkładka do lexa ma zupełnie inną budowę niż oryginalny filtr - mi na początku się wydawało, że złą kupiłem :)
A ja obstaję przy OEM - powody ? 1. cena poniżej 100PLN, 2 czas wymiany 15 minut z wyniesieniem starego filtra do śmietnika i myciem rąk po robocie.
Słynne filtry (chyba się zwą olejowymi) KN - konieczność mycia (na pewno nie trwa to 15min), pozostaje olej/preparat, który POWINNO się utylizować i cena całej zabawy - nie siedzę w temacie za ostro, ale chyba KN zaczynają się od 200PLN w górę + preparaty ? Gdzie tu sens ? Co więcej był nawet tutaj wątek o problemach z autem, które po powrocie do oryginalnego dolotu zaczęło spowrotem jeździć ?
IMHO Może w prawdziwym sporcie te filtry mają rację bytu, ale w samochodach cywilnych to 'tuning naklejkowy'.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość