tarcze hamulcowe + klocki

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: owczar »

Dla mnie większym minusem tych filtrów jest to, że przepływka jest kalibrowana pod fabryczny filtr powietrza. Co więcej, olejki z filtra nie mają dobrego wpływu na MAF sensor.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: LinkPL »

owczar pisze:Kapcie polecam Toyo. Mam komplet na zimę i na lato. Lato T1 Sport a zima Toyo S953. Nie sądziłem, że za taką kasę można kupić przyzwoite opony, a tu miłe zaskoczenie.

Jeśli chodzi o tarcze, to jeśli są dostepne to biorę Textart- tak samo z klockami. Ale dot ego modelu będzie raczej ciężko.
Miałem na starym opony Toyo CF1 i były bardzo dobre, dobrze trzymały i zrobiłem na nich z 70k km. Obecnie w GS-ie Toyo T1 Sport na obu osiach i po 30k km mięsa zostało bardzo malutko, 10-15k km i będzie po nich. Trzymają w miarę dobrze, ale nie jest to opona premium, jak głoszą co niektóre sklepy.

Ostatnio kupowałem klocki na przód w serwisie do GS mk3 i klocki przednie były firmowane TEXTAR ... hamują aksamitnie (tarcza chyba TRW). Tarcze z tyłu obecnie mam również TEXTAR i to są padaczki. Dość szybko zjadły klocki (ATE lub TRW) tylne bo wymiana była po 40k km. Tarcza też dość szybko ucieka. Obecnie klocki założone są OEM i chyba dużo lepiej.

Powiedziałbym że jednak części OEM są dużo lepszej jakości niż te wszystkie ABE TRW FERODO itd ... z pewnością kosztują więcej, ale jakość idzie z ceną.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: dS »

yakuza144 pisze:
dS pisze:
yakuza144 pisze:fajne jest to że kupujesz wkładke raz, a potem tylko ją czyścisz specjalnymi preparatami co 80 tys km. aha,
Co 80 tys. km ? :szok: Chyba ci się cyferki pomyliły. Po takim dystansie filtr będzie tak zabity syfem że wątpię aby cokolwiek przepuszczał.
oficjalna strona KN
http://www.knfilters.com/cleaning_polish.htm

Myślę że nie pisaliby takich rzeczy, gdyby faktycznie było inaczej, zwłaszcza gdyby po tych 80tys filtr miał nic nie przepuszczać
Niby tak napisali ale czy to ma rację bytu ? Miałem wkładkę K&N w ISie i filtr myłem minimum raz do roku czyli co jakieś 10 000km i już po takim dystansie było pełno owadów i zbitego pyłu a co dopiero po 80 000km. W silnikach doładowanych czystość filtra może nie ma takiego znaczenia bo turbo zassie sobie powietrze tak czy inaczej, ale w silnikach N/A czystość filtra przełoży się na ilość powietrza dostającego się do cylindrów, a mniej powietrza to wyższe spalanie. Wiec warto myć filtr zdecydowanie częściej.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: LinkPL »

dS pisze: Niby tak napisali ale czy to ma rację bytu ? Miałem wkładkę K&N w ISie i filtr myłem minimum raz do roku czyli co jakieś 10 000km i już po takim dystansie było pełno owadów i zbitego pyłu a co dopiero po 80 000km. W silnikach doładowanych czystość filtra może nie ma takiego znaczenia bo turbo zassie sobie powietrze tak czy inaczej, ale w silnikach N/A czystość filtra przełoży się na ilość powietrza dostającego się do cylindrów, a mniej powietrza to wyższe spalanie. Wiec warto myć filtr zdecydowanie częściej.
W obu przypadkach sprawa jest równie ważna ... nawet w doładowanym ważniejsza ...
Filtr do wymiany co 2 wymiana oleju ... zależy jeszcze czy po autostradzie czy po lesie ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: rey »

Przyszedł czas na zakup tarcz przednich. Niestety wybór nie jest taki prosty i oczywisty. Textar nie ma nic do LSa, TRW w 626 szybko się skończyły, Blue Printy cenowo niżej od TRW, czyli nie wiadomo jak będą śmigać, a nie chciałbym wydawać kasy na słabe tarcze i wyrzucać je po pierwszym porządnym hamowaniu na autostradzie :smile:

Ma ktoś jakieś propozycje ma średnicę 315mm, grubość 30mm? :scratch:

Tutaj jest kilka propozycji, ale ze średnicami to nieźle mieszają:
http://www.noweczesci.pl/tarcze-hamulco ... 78-100032/

Skąs oni biorą te wymiary????:
http://www.noweczesci.pl/tarcza-hamulco ... -ddf883-0/
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Maciek-Olsztyn »

Ja mam Rotinger nawiercane
tyle ze nie pamiętam ile zapłaciłem za komplet. ... chyba 300zl sztuka
z dożywotnią gwarancja z klockami textar
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, o 23:36 przez Maciek-Olsztyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Maciek-Olsztyn »

...
Załączniki
received_923112307737177.jpeg
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: rey »

Szukam do LS430 '00-'06, te chyba są średnicowo mniejsze.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: dS »

TRW ma dość miekkie tarcze więc je raczej bym odpuścił. Girling to samo co TRW.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: tarcze hamulcowe + klocki

Post autor: Maciek-Olsztyn »

Mój mechanik ogarnął tak ze zrobili mi na wymiar także nie powinno być problemu do ls430
tym bardziej ze bardzo sobie je chwale
w razie czego pisz na priv to pomogę ogarnąć temat
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości