KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

ODPOWIEDZ
jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: jano86 »

U mnie jest podobne wrażenie z pływaniem ale nie mam stukania. Bedę wymieniał sworznie na dniach, dam znać czy zniknęło to uczucie.
Przy okazji zadam pytanie i chociaż dotyczy GSa, to piszę też w tym temacie, bo na pewno macie doświadczenia. Wybieram dolne sworznie wahacza na przód do swojego GSa i na chwilę obecną na polskim rynku mam taki wybór (ceny rosnąco):
- allegro jakieś noname ok 90zł/szt. - nawet nie biore pod uwagę
- Febest 105zł szt.
- CTR 150zł szt.
- LTB 160zł szt.
- Sebes 170zł szt.
- OYODO 170zł szt.
- YAMATO 250zł szt
- Atlas 260zł
- OEM 340zł

Wiadomo, że ASO najlepsze, ale wolałbym tańszy zamiennik. Które z powżyszch znacie/polecacie?
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: forest »

moim zdanie albo OEM, albo firma 555, lecz nie wiem czy robi sworznie do GSa?
:mda: pewnie tak, tylko słyszałem że ciężko z dostępnością...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Picakus »

forest pisze:moim zdanie albo OEM, albo firma 555, lecz nie wiem czy robi sworznie do GSa?
:mda: pewnie tak, tylko słyszałem że ciężko z dostępnością...
Nie wiem jak sworznie do Lexa, ale 555 to już inna jakość niż kiedyś. Dużo dłużej u mnie w Galancie i Toyocie wytrzymywały Oyodo i CTR.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: forest »

u mnie na razie spokój
Sławek, Ty latasz na 555 dlużej, coś się dzieje?
SC430 '2002
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: grucha2666 »

Witam miałem takie same objawy jak w temacie (skrzypienie na wolnych prędkościach) - okazało się że sworzeń dolny miał luz- wymieniałem w ASO na ori (lewy i prawy) lecz auto dalej skrzypi przy hamowaniu, przy kręceniu kierą przy parkingowych prędkościach, przy zjeżdzaniu z krawężnika itp (podczas dużych prędkości nic raczej nie słychać) co to może być? znajomy mechanik zasugerował hamulce (klocki ewentualnie zaciski) ale jak np. wchodzę w zakręt 90 stopni przy prędkości około 20 km/h to nie dotykam hamulców a auto mimo wszystko skrzypi...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: Yarecki »

grucha2666 pisze:Witam miałem takie same objawy jak w temacie (skrzypienie na wolnych prędkościach) - okazało się że sworzeń dolny miał luz- wymieniałem w ASO na ori (lewy i prawy) lecz auto dalej skrzypi przy hamowaniu, przy kręceniu kierą przy parkingowych prędkościach, przy zjeżdzaniu z krawężnika itp (podczas dużych prędkości nic raczej nie słychać) co to może być? znajomy mechanik zasugerował hamulce (klocki ewentualnie zaciski) ale jak np. wchodzę w zakręt 90 stopni przy prędkości około 20 km/h to nie dotykam hamulców a auto mimo wszystko skrzypi...
Górne wahacze, mogą też dać takie efekty.
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: unxtres »

Panowie, a macie może jakieś info o firmie CTR.
Prawe koło mi skrzypi przy ruszaniu do tyłu na skręconych kołach, już tak się z miesiąc dzieje, i teraz dopiero się tym zainteresowałem,
Niestety muszę jeszcze miesiąc przejeździć, bo na co dzień za granicą, a chcę to w PL robić bo tu mnie skroją jak za zborze.

Objawy występują tylko w prawym kole, wymienić sworznie w prawym czy komplet Prawa+Lewa?

Czy warto przy tym od razu wstawiać nowe
-Tuleje wahacza przód górne i dolne
-Tuleje amortyzatorów
-Końcówki drążków
-łączniki stabilizatorów
-tuleje wahacza przód tylna

Na allegro znalazłem taki oto sklepik i tu chcę kupić. WArto?

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... s-14256792
RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: RobertSG »

Witam,podłączę się pod temat żeby nie robić śmietnika.Mam do wymiany sworzeń górnego przedniego wahacza i chciałem zapytać jak go wymienić,jak jest mocowany? czy trzeba ściągać cały wahacz i wciskać/wyciskać na prasie czy da się go wymienić bez odkręcania wahacza? Pewnie banalne pytanie ale nigdy tego nie robiłem.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

A ja nerwicy dostanę... w sobotę zaczęło skrzypiec. Przod lewa strona. Ruchy pionowe. Dało się to wywolac bujajac samochodem. Niedziela... skrzypi ale bujajac samochodem nie wywolalem dzwieku. Skrzypi za to przy malych predkosciach, przy ruszaniu itd. I to coraz głośniej. Dzisiaj...umowilem sie z mechanikiem. Ide wytargac samochod z garazu. Zero skrzypienia. Przejechalem ze 30km. Zero dzwieku....Zaraz bede u mechanikam wezmie mnie za paranoika.... No ale wczoraj dzwiek byl juz naprawdę glosny. A dzis zero....
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: KU PRZESTRODZE Sworzeń wahacza IS 200

Post autor: turkus »

Podjedź do Batexpolu, wytarmoszą Ci auto i będziesz wszystko wiedzieć
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości