2JZ GTE info

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

2JZ GTE info

Post autor: dolina »

6k za zdrowego 2jzta to dobra cena? Przy swapie jaka do tego skrzynia? I ile gdzieś trzeba szykować za skrzynie? Mam cały czas dylemat czy kupić MkII czy tego modzic. Musze sobie zrobić wstępny kosztorys
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: dS »

6000zł za 2jz-gte to powiedział bym że wręcz bardzo tanio bo za te silniki krzyczą sobie 2x więcej.
http://www.ebay.pl/itm/TOYOTA-SUPRA-2JZ ... f74&_uhb=1
http://www.ebay.pl/itm/TOYOTA-SUPRA-Mot ... 95c&_uhb=1

Jeśli chodzi o skrzynie to chyba najlepiej R154 - ceny od ok 4000zł
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: ledziu »

Określ się co chcesz zrobić ponieważ jeżeli włożysz gte sote czyli na ori tt to cała sciezka zdrowia przed tobą czyli przejście na singla, skrzynka, dyferek, komputerek strojonko i masa głupotek....

Jeżeli będziesz sam robił to włożenie silnika razem z manualem licz okolo 15-20k (seria i wersja optymistyczna). Ale jeżeli będziesz chciał zostać przy serii gte to za ta kaskę kupisz spokojnie gs mk2 V8 i masz wszystko w poważaniu tylko paliwko i jazda. :biggrin2:
Kondzio200
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2020, o 00:13
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krk,munchen
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: Kondzio200 »

Witam ,potrzebował bym porady niedługo dojedzie do mnie Is200 ,chciałbym włożyć tam 2jz gte z aristo narazie Ori , przerabiał ktoś temat co będzie potrzebne ,skrzynia manual jaka najlepiej, z bmw czy niekoniecznie ,dzwon zapewne, ecu,i co dalej.Narazie chciałbym zaadoptować Ori dojść do ładu ze wszystkim potem dopiero modzic silnik...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: ledziu »

Olej gte szkoda kasy. Wkładaj ge non vti opcjonalnie kup vti.
Kondzio200
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2020, o 00:13
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krk,munchen
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: Kondzio200 »

Rozumiem że Masz na myśli,żeby włożyć ge i ewentualnie zakuć z i turbo kit ,bo gte miałbym myślę w dobrej kasę ze stanów,docelowo ma być 500± z możliwością +,trochę czytałem i różnie piszecie za porady jestem wstanie się odwdzięczyć ,zależy mi na projekcie wszystkie informacje się przydadzą, chce mieć w końcu coś z życia ,macie wiedzę dlatego tu jestem,co będzie do tego potrzebne.. ps.pisac tu czy może przenieść wpis?(to moje pierwsze forum) z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: Damiano2JZ »

Ja już liczyłem musisz mieć na kupce 30 tysięcy i możesz zacząć modzić. Skrzynie od BMW adaptery IC-ki turba osprzęt kucizna strojenie dyfry itp.
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
Kondzio200
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2020, o 00:13
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krk,munchen
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: Kondzio200 »

Tak właśnie się spodziewałem ,a nawet więcej,bo zawsze coś wyjdzie jeszcze,podsumowując wsadzenie do Is200 i zrobienie ge czy gte koszta podobne? z tym że gte wiadomo trochę droższy ,pytanie przy czym więcej przerabiania ..
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: ledziu »

Kondzio200 pisze:Rozumiem że Masz na myśli,żeby włożyć ge i ewentualnie zakuć z i turbo kit ,bo gte miałbym myślę w dobrej kasę ze stanów,docelowo ma być 500± z możliwością +,trochę czytałem i różnie piszecie za porady jestem wstanie się odwdzięczyć ,zależy mi na projekcie wszystkie informacje się przydadzą, chce mieć w końcu coś z życia ,macie wiedzę dlatego tu jestem,co będzie do tego potrzebne.. ps.pisac tu czy może przenieść wpis?(to moje pierwsze forum) z góry dzięki!
Stary ge ma takie same możliwosci jak gte. Sprowadzając gte z turbinami (turbiny są do wywalenia bo na 99,9% pochodzą z aristo) i tak celujesz w antyka którego trzeba będzie ewentualnie podrobić więc lepiej kupić taniej ge żeby mieć luz na podrabianie. Jest jeszcze vvti (tą ścieżką już prawie poszedłem) kupujesz uszkodzonego vvti zakuwasz i masz darmowego plusa w postaci głowicy i wytrzymałość gte.
Kiedyś kuto wstawiając korby tłoki a teraz podobno zapodaje się same korby od ge (jak dojrzejesz to w razie czego mam vvti 2jz ze stukającą panewką)

Turbo kitów nie bierz pod uwagę, skrzynia kup gotowca pod bmw. Budżet 30k będzie za mały. Możesz sobie ewentualnie rozłożyć etapami robotę co uchroni Cie przed strzałem jednorazowego wydatku.
Kondzio200
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2020, o 00:13
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krk,munchen
Kontakt:

Re: 2JZ GTE info

Post autor: Kondzio200 »

Cześć, ogólnie Ledziu Masz rację,dzięki za info.Lecz w głowie urodził mi się gte. I ta drogą pójde ,is 200 już u mnie jest,silnik płynie z Japonii , budżet na początek na mody 20 k z 3 etapami ,na początek planuje włożyć silnik z konwersja skrzyni do BMW tylko chce od razu skrzynie od BMW która wytrzyma bd duży moment na zaś żebym
nie musiał wymieniać przy dalszej modyfikacji silnika,i tu pytanie jaką??zestaw konwersji adapter sprzęgło 2 tarczowe z kołem alu zamachowym 1000 nm,znalazłem za 4 k.Jak wrzucę i zachula to wtedy single turbo kolektor wyd.kwas,kol.dolot icek zawory upustowe , jakieś eku.heble, dyfer LSD chyba wystarczy,wtedy chce wyciągnąć max bez kucia . Potrzebował bym doradztwa, póki co w sprawie skrzyni która najmocniejsza i wejdzie do is 200 z jak najmniejszymi przeróbkami,dyfra ,jak i reszcie komponentów .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości