Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P171

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa
ODPOWIEDZ
fosfik
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:50
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P171

Post autor: fosfik »

Witam.
Tak jak w temacie, czyli jak odpale auto to nawet jak go zagrzeje to caly czas jest jakis dziwny odglos tego silnika, jak by cos lekko stukalo czy cos,taki gruby badz ociazaly pomruk ale to moze miec cos wspolnego ten blad (P171 czyli uboga mieszanka)? POsiadam LPG ale wydaje mi sie ze tak samo jest na lpg i na benzycie i do tego jak wkrece auto do okolo 2800 to czuc wtedy dopiero nierowna prace silnika i to przez chwile bo jak dojdzie do 3000 tys to jest ok i potem gdzies od 4500 kolo tego czuc znow ale mniejsze szarpanie i w sumie juz do konca...
V8M8
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2012, o 11:22
Model Lexusa: Szukam IS MKI
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P17

Post autor: V8M8 »

fosfik pisze:Witam.
Tak jak w temacie, czyli jak odpale auto to nawet jak go zagrzeje to caly czas jest jakis dziwny odglos tego silnika, jak by cos lekko stukalo czy cos,taki gruby badz ociazaly pomruk ale to moze miec cos wspolnego ten blad (P171 czyli uboga mieszanka)? POsiadam LPG ale wydaje mi sie ze tak samo jest na lpg i na benzycie i do tego jak wkrece auto do okolo 2800 to czuc wtedy dopiero nierowna prace silnika i to przez chwile bo jak dojdzie do 3000 tys to jest ok i potem gdzies od 4500 kolo tego czuc znow ale mniejsze szarpanie i w sumie juz do konca...
Spróbuj zresetować ECU ( odłącz klemę z ACU ) pojeździj na benzynie i wtedy sprawdź czy ten błąd pojawia się również na niej.
fosfik
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:50
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P17

Post autor: fosfik »

zresetowalem, narazie sie nie pojawil ale roznicy jezeli chodzi o szarpanie nie ma na benzynie czy gazie... powiedzial bym ze jest coraz gorzej... troche wydaje mi sie jak by zawory klekotaly i czuje juz praktycznie na kazdych obrotch szarpanie i nie wazne czy cieply czy zimny a na odcince to buja calym autem... no i ogolnie jakis inny odglos tego silnika...
V8M8
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2012, o 11:22
Model Lexusa: Szukam IS MKI
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P17

Post autor: V8M8 »

fosfik pisze:zresetowalem, narazie sie nie pojawil ale roznicy jezeli chodzi o szarpanie nie ma na benzynie czy gazie... powiedzial bym ze jest coraz gorzej... troche wydaje mi sie jak by zawory klekotaly i czuje juz praktycznie na kazdych obrotch szarpanie i nie wazne czy cieply czy zimny a na odcince to buja calym autem... no i ogolnie jakis inny odglos tego silnika...
W takim wypadku należy przeprowadzić diagnostykę obd - może tylko sonda padła albo LPG niefachowo zainstalowane narobiło kuku.
Po resecie ECU miałeś pojeździć na PB żeby się ECU zaadoptowało. Więc odłącz ponownie klemę na 15min wyjmij bezpiecznik z instalacji lpg i wtedy zobacz co się dziać będzie - zrób trochę kilosów.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Nierowna praca silnika, dziwny odglos silnika i blad P171

Post autor: LEPSI RX »

Ja bym zaczął od podstaw. Świece. Kontrola fajek na cewkach jeżeli są bo njie wiem jaki silnik. Jeżeli przewody zapłonowe to też bym wymienił. Filtr powietrza jak wygląda? Nieszczelności na układzie dolotowym?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości