trzy techniczne pytanka

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa
ODPOWIEDZ
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

trzy techniczne pytanka

Post autor: skalus »

Ostatnio zauważyłem że podczas gdy auto dynamicznie się rozpędza przy 3 tys. obrotów słychać przez moment delikatne stukanie (tutututu :)). Co to może być??
Zauważyłem też, że przy większych obrotach czuć drgania na pedałach i gałka skrzyni biegów tańczy jak naćpana, czy to nie przypadkiem poduszka pod skrzynią do wymiany??
Ostatnio wymieniłem rozrząd, wszystkie rolki, napinacze, olej silnikowy, filtry i świece. Autko ma 140 tys. km. Co jeszcze warto wymienić, aby cieszyć się jazdą przy tym przebiegu?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: trzy techniczne pytanka

Post autor: LinkPL »

Ad2. Wysoce prawdopodobne ... jedź na warsztat i sprawdź, ciężko tak wydedukować jak wróżce ...
Ad3. To co warto to już wymieniłeś ... Więc pozostaje Ci cieszyć się jazdą ... Ja wymieniam coś wtedy gdy wiem, że to ma wpływ na jakąś usterkę, a tak w ciemno to nie warto pakować hajsu, bo można ze starego samochodu zrobić nowy ...
Możesz poszukać jeszcze filtra oleju przy zaworze od vvti, warto tam zajrzeć i przeczyścić ... http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=3 ... vti#p28822
How far We can go ...
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: trzy techniczne pytanka

Post autor: skalus »

dzięki za odpowiedź, a co to za dziwne tykanie przy 3 tys. obrotów wie ktoś??
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: trzy techniczne pytanka

Post autor: LinkPL »

skalus pisze:dzięki za odpowiedź, a co to za dziwne tykanie przy 3 tys. obrotów wie ktoś??
Jak budzę się rano to boli mnie głowa ... wiesz od czego ??

Powiesz mi "idź do lekarza ..."

Powiem Ci dokładnie to samo, jedź do mechanika, przejdzie się samochodem, albo go przewieź i jeśli nie pierwszy to na pewno dziesiąty Ci coś powie na ten temat ... Mogą to być jakieś drgania z drugiej przypadłości ... rozwiąż ją a później zobaczysz czy się powtarza ta pierwsza ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: trzy techniczne pytanka

Post autor: konik_80 »

skalus pisze:dzięki za odpowiedź, a co to za dziwne tykanie przy 3 tys. obrotów wie ktoś??
ciężko wróżyć z fusów - ale w jednym przypadku takie stukanie to był początek końca panewek - także jedź do fachmana jak najszybciej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość