grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: carsik »

W IS-ach tylne zaciski mają trochę skopaną konstrukcję
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

No może i są ciepłe zawsze po jeździe ale chyba jak się używa a u mnie są z przodu zimne a z tyłu cieple nawet jak nie używam hamulców- czy to nie jest już dziwne? Właśnie tu jest problem i dlatego próbuje się czegoś więcej od was chłopaki dowiedzieć bo sam już nie wiem czego szukać.

W IS-ie miałem też problem z tylnymi handlowcami ale tam wystarczyło wymienić zaciski i linki hamulcowe i problem z głowy a w tym to tak już nie działa.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: carsik »

tarczow zawsze są ciepłe, jak używasz to są gorące, nawet bardzo :biggrin2: jak używasz mocno to potrafią się świecić
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

carsik pisze:tarczow zawsze są ciepłe, jak używasz to są gorące, nawet bardzo :biggrin2: jak używasz mocno to potrafią się świecić
:biggrin2: :ok:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: klexus »

Ja osobiście jeszcze nie miałem zimnych tarcz obojętnie po jakiej jeździe, czy to zima czy to eco jazda
żeby sie zatrzymać muszę zahamować czyli tarcie = ciepło, a 4 st różnicy no bez przesady to nie Bolid F1 gdzie wszystko musi być niemal idealnie
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Widzę ze chyba dalej nie wiecie czego ja próbuje się dowiedzieć.

1. Nawet jeśli ani razu nie użyje hamulca( a przeciez można zatrzymać samochód bez używania hamulców sa różne ukształtowania terenu) to przód jest zimny a tył dosyć ciepły(czyli coś delikatnie tył nagrzewa)
2. Jak hamuje normalnie to przód jest zimniejszy od tylu o około 20stopni a różnica pomiędzy lewym tylnym a prawym tylnym jest zauważalna
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: klexus »

No to samochód na podnośnik trc off D i niech sie kręci tył i oglądać, kumpel tak miał wkurzył się zdjął zacisk poluzował ręczny i okazało sie ze za bardzo miał dokręcone łożysko :fiu:
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

No tak tylko u mnie trc control się nie wyłącza. No i jest z tym problem bo by można było poobserwowac co sie dzieje. Ale wszystko bylo dobrze z lozyskiem także nie wiem czy to łożysko. Grzeje mi się tylko tarcza no i troszkę bęben ale jest zimniejszy niż tarcza także ciepło przechodzi z tarczy na bęben a nie na odwrót. No i mówię nikt nie wie o co chodzi. Mówią że to wielka tajemnica z tym samochodem. Może bym się tak bardzo nie przejmował ale przede mną podróż do kraju no i 2300 km i sami rozumiecie co mi siedzi w głowie.

Dzięki wielkie że się angazujecie aby pomóc
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: Yarecki »

leman26 pisze:No tak tylko u mnie trc control się nie wyłącza. No i jest z tym problem bo by można było poobserwowac co sie dzieje. Ale wszystko bylo dobrze z lozyskiem także nie wiem czy to łożysko. Grzeje mi się tylko tarcza no i troszkę bęben ale jest zimniejszy niż tarcza także ciepło przechodzi z tarczy na bęben a nie na odwrót. No i mówię nikt nie wie o co chodzi. Mówią że to wielka tajemnica z tym samochodem. Może bym się tak bardzo nie przejmował ale przede mną podróż do kraju no i 2300 km i sami rozumiecie co mi siedzi w głowie.

Dzięki wielkie że się angazujecie aby pomóc
Może zwyczajnie tłoczek nie odbija i lekko trzyma tarcze, albo ręczny nie odpuszcza do końca :?:
Zdejmij to oczyść poobserwuj czy płynnie chodzi wszystko poskładaj i sprawdź. Tyle co można zrobić na wstęp wydaje mi się.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Tylko ze właśnie w piątek wymieniłem zacisk na nowy a tu nawet małej poprawy. Ręczny też napewno nie trzyma bo nawet jak miałem przez 2 tygodnie cofniety na maxa to i tak tarcze się grzaly. Cały mechanizm ręcznego jest wyczyszczony i nasmarowany. Nie wiem już naprawdę co mogę więcej zrobić!!??
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości