Rx 300 I generacja brak mocy

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Wszystkie trzy katy?? Nie chodzi o odpięcie tylko o wykręcenie. Spoko jak coś zapraszam. Jestem Dorian nie Pan ;)
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Miło mi, Daniel jestem :)
Sprawdzę ile katalizatorow zostało z moim mechanikiem. 3 miesiące temu miałem generalke robiona silnika. Nie wiem czy to co jest teraz to następstwo przegrzania silnika czy to samo np. spowodowało poprzednio padniecie silnika. Wtedy się zaczął gotować, zdecydowałem się jechać i nie dojechał.
Sondy mam wykręcić i zaslepic otwory?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Nie tylko wykręcić ale tylko na chwilę żeby wykluczyć zapchany wydech. Przed remontem miał moc?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Do momentu jak padl jeździł dobrze. Prawdopodobnie przyczyną awarii była niedziałająca 1 cewka co spowodowało przegrzanie głowicy - taka moja teoria bo nikt mi tego nie potwierdził ale cewke też trzeba było zmienić.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Od niesprawnej cewki silnik nie pada. Nie przegrzewa się. Co było robione z silnikiem. Luzy zaworowe wyregulowane ? Jak wygladaly gniazda zaworowe i same zawory. Wymieniane były czy zostały stare i dotarte? Szczelność głowic zrobiona?? Rozrząd dobrze złożony?
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

W jednej z głowic wszystkie zawory wymienione, w drugiej dotarte, szczelności porobione. Luzy poregulowane. Robiła to firma z Bydgoszczy zajmująca się regeneracja głowic od 30 lat. Myślę że tu zrobili wszystko jak należy. Rozrząd złożony raczej ok. Silnik był składany przez człowieka, który też się tym zajmuje wiele lat i w sumie jeden z niewielu z okolicy, który jeszcze robi silniki. Auto jeździło jak należy po tym remoncie. Spadek mocy postępował stopniowo, to nie stało się nagle. Katalizator został usunięty po tym remoncie na pewno za bankiem 2 bo tam było to mocno stopione i w sumie nic w nim nie było.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Sprawdź te katalizatory czy ich nie ma wszystkich. Zakręć butle z gazem i zobacz na samym paliwie.
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Ok, zadzialam po pracy. Udało się dojechać do Inowrocławia aczkolwiek nawet zaladowane tiry mi odjezdzaly.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Postąpiłem zgodnie z zaleceniami, wykręciłem lambdę na banku2, zakręciłem gaz i pojechałem na test. Nie zauważyłem raczej poprawy, doszły wiadome objawy "urwanego" wydechu a więc jakieś krztuszenie się silnika, falowanie ale jeśli chodzi o przyspieszanie bez zbytniej różnicy (choć może być tak, że się bałem mu mocno naciskać żeby silnik nie padł - podświadomość z poprzedniego remontu robi swoje).
Po powrocie zamieniłem lambdy 1 z banku 1 i 2 miejscami z ciekawości - zero różnicy - zasadniczo auto jeździ jeszcze gorzej niż jeździło ale to niezależnie od ustawień, pomału dochodzę do etapu, że osiągnięcie 60km/h to sukces.

To co mnie zastanawia to to, że odpięcie wszystkich lambd nie robi różnicy dla samochodu - na logikę wydaje mi się, że to oznacza że one są uwalone ale proszę o wyjaśnienie jeśli źle rozumuję. Jeśli potwierdzicie tą tezę kupię lambdy 1 dla banku 1 i 2 (za granicą są nieco tańsze więc kilka dni trzeba będzie poczekać).
Co jeszcze może być przyczyną prawie całkowitego braku mocy? Lambdy po wykręceniu były całe czarne.
Może jakiś czujnik zmiennych faz rozrządu, czy położenia wału?
Poniżej umieszczam linki do filmów - dźwięk jest ważny
1. dźwięk silnika z wykręconą lambdą
https://www.youtube.com/watch?v=yyAd2txJzIk
2. Przyspieszenie samochodu (nie zwracajcie uwagi na to strzelanie od 11 sekundy -auto próbuje zamykać centralny). Pedał gazu wciśnięty pomiędzy 1/3 a połowa. Nie chcę na maxa wciskać bo też jest dziwny dźwięk przy dużym obciążeniu auta jakby rezonans czegoś metalowego (słychać trochę pod koniec filmu)
https://www.youtube.com/watch?v=Ats24wpgsG8
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Jak będziesz chciał to przywieź furę. Właśnie zmieniamy adres na Rumia ul. Piaskowa 2.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość