Rx 300 I generacja brak mocy

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Witam, silnik 1MZ-FE, Mcu15.
Auto praktycznie nie ma mocy, osiągnięcie 100km /h jest możliwe albo z górki albo po bardzo długim czasie, przy wciskaniu gazu buczenie w dolocie jakby był zalewany lub za ubogo. Zmieniłem czujnik temperatury na nowy, brak poprawy. Podmieniłem przepływomierz na nowy, brak poprawy, teraz będę chciał zmienić lambdy.
Czy ktoś miał podobny przypadek i może podać wskazówki?
Auto to tak naprawdę Toyota Harrier z Japonii i nie można w pełni odczytać błędów, brak komunikacji z terminalami.

Dziękuję z góry

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: addzik »

Silnik chodzi równo na P lub N? Falują obroty?
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Skąd jesteś??? Nie powinno być najmniejszego problemu z odczytem kodów jak i również parametrów.
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Na jałowych obrotach chodzi równo, na postoju się wkreca, przy jeździe gdy pojawia się obciążenie następuje duże zamulenie. Jestem z okolic Inowrocławia, obecnie jest w Będzinie (okolice Katowic). Byłem w Katowicach u specjalistow od Toyoty, Lexusa i tam mi potwierdzono, że nie odczytam raczej tego nigdzie. Jedynie udało się wywołać miganie engine check na desce rozdzielczej i to odczytać. Błędy odczytane to czujnik temperatury (ale to zmieniałem więc było odlaczone), przepływomierz (też ja odpinalem) i obie lambdy na banku 2. Był też błąd 18 którego nie rozszyfrowalismy, wie ktoś co on oznacza?
Później odlaczylem te dwie lambdy i nie pojawił się check engine i auto jeździło tak samo źle. Odlaczylem też przednią lambde i też się check engine nie pojawił i też jeździło tak samo źle.
Auto to Harrier z 1998 roku (import z Japonii) i nie ma jeszcze OBD II. Podłączanie różnych komputerów oryginalnych Toyoty z najnowszym softem nic nie daje, brak komunikacji.
Jutro planuje wracać do Inowrocławia, nie wiem czy auto dojedzie a jeśli dojedzie to zajmie pewnie pół dnia.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Szkoda że tak daleko mieszkasz. Mam sprzęt do diagnozy Twojego auta. NIe masz gazu? Po tym co piszesz wszystko wygląda na niskie ciśnienie paliwa.
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Zapomniałem dodać, auto jest zagazowane, na gazie i na benzynie jest to samo. Jest tak jakby za mało mieszanki od pewnego poziomu obciążenia dostawalo się do silnika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, o 15:38 przez PLayer2001, łącznie zmieniany 1 raz.
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Lepsi rx - a skąd jesteś?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Z Trójmiasta dokładniej z Redy. Jeżeli jest tak samo na gazie i benzynie to wykręć sondy pierwsze przed katalizatorami i wtedy zrób krótką jazde. Możę masz katy wywalone.
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: LEPSI RX »

Zakręć gaz na butli przejedz na benzynie. Zresetuj sterownik. wystarczy zdjąć kleme albo wyjąc bezpiecznik ecu1 15A
PLayer2001
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2018, o 05:47
Model Lexusa: Rx300 Harrier
Skąd:: Poland
Kontakt:

Rx 300 I generacja brak mocy

Post autor: PLayer2001 »

Brak wszystkich katow, odpinalem przednia lambde , teraz jestem w nowosadeckim, auto czeka w Będzinie i ma aku odlaczone. Jutro będę na miejscu to pojezdze po tym resecie. W Trójmieście jesteśmy dosyć często (rodzina tam jest). Jeśli auto dojedzie do Inowrocławia i nie ogarnę tematu to się odezwę z prośbą o zerkniecie u Pana na miejscu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość