Silnik 3MZ-FE wymiana świec

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Silnik 3MZ-FE wymiana świec

Post autor: carinus »

Nadszedł czas na zmianę świec i jak widzę dojście do drugiego rzędu cylindrów,to mam pewne wątpliwości.Ciasno jak cholera bo hybryda zajmuje wolne miejsce pod maską,jest szansa na dojście do świec bez konieczności demontażu kolektora ssącego?
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Silnik 3MZ-FE wymiana świec

Post autor: addzik »

Przerabialem temat miesiąc temu w 1mzfe. O ile cewki wyciągnąłem z tylnego banku bez zrzucania kolektora, tak już ze swiecami poleglem. Nie było jak wsadzić grzechotki by wykręcić środkowa świece. A już zapomnieć można o wyciągnięciu klucza ze świecą. Rozkrecenie górnego kolektora to nie więcej niż pół godziny przy umejetnym dzialaniu.
Jedna śruba w pierwszej generacji sprawiała problem. Z tyłu kolektor był przykrecony do plaskownika, który na górze przechodził w coś przypominające zagięty ceownik. Ciężko było się tam dostać czymkolwiek, bo do grodzi było kilka cm. Ostatecznie po wywaleniu przepustnicy, od boku udało się jakoś rękę wsadzić z maleńka grzechotka.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Silnik 3MZ-FE wymiana świec

Post autor: carinus »

Dzięki kolego za info,może ktoś jeszcze coś doda do tematu.
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Silnik 3MZ-FE wymiana świec

Post autor: franklin1978 »

Przerabiałem ten zabieg - koszmarny dostęp jest do trzech śrub, które trzymają od strony ściany grodziowej kolektor dolotowy. Potrzebna jest grzechotka oczkowa łamana, a w dodatku zrobili takiego psikusa, że dwie śruby są na klucz 12, a jedna na 14.
Podsyłam film, który mi bardzo pomógł https://www.youtube.com/watch?v=fybPb_d1vrU
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość