RX 300 błąd silnika+VSC = emulator

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
yanek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2016, o 21:54
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Zamość
Kontakt:

RX 300 błąd silnika+VSC = emulator

Post autor: yanek »

Jestem po wymianie instalacji gazowej - było Landi Renzo jest LPGTECH 516, wtryski Dragon. Okazało się, że z poprzednią instalacją lpg współpracował emulator. Przy wymianie instalacji gazownik nie podłączył emulatora, aby ten nie zakłamywał odczytów i by móc prawidłowo wyregulować instalację. Pojawieniu się kontrolek CHECK i VSC nie towarzyszyły żadne niepokojące objawy pracy silnika, niedogodnością był brak kontroli trakcji. Nie podłączałem auta do komputera, więc nie wiem co powodowało te błędy, domyślam się jedynie, że mogły to być sondy lambda przy katalizatorze. Ponowne podłączenie emulatora rozwiązało problem - kontrolki błędów nie pojawiają się, a auto pracuje bez zarzutu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 300 błąd silnika+VSC = emulator

Post autor: owczar »

Emulator czego?
Janczur
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 25 paź 2016, o 16:09
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warm_Maz
Kontakt:

Re: RX 300 błąd silnika+VSC = emulator

Post autor: Janczur »

Pewnie chodzi o emulator sondy lambda. Tylko jaki elekteoniczny czy "mechaniczny". Jeśli błąd od sondy wynika z wypalonego kata to owszem jest to rozwiązanie, ale raczej szukałbym przyczyny w regulacji lpg lub wadliwej sondzie.
yanek
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 15 cze 2016, o 21:54
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: RX 300 błąd silnika+VSC = emulator

Post autor: yanek »

Regulacja instalacji lpg nie rozwiąże problemu, ponieważ błąd CHECK występował również podczas zasilania benzyną. Najprawdopodobniej chodzi o elektroniczny emulator sondy lambda, ale nie mam na razie jak tego sprawdzić, gdyż urządzenie schowane jest pod plastikami, a podczas mrozów nie bardzo chce mi się je rozbierać. Grunt, że emulator spełnia swoją rolę. Ciekawostką jest to, iż założono go we Włoszech, gdyż stamtąd auto przybyło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości