Numeracja kolejność cylindrów w V6

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: franklin1978 »

Mam RX330 z silnikiem 3,3L 3MZ-FE. Pojawił mi się błąd P0303 co zostało odczytane jako wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze. W związku z czym mam pytanie do kolegów. Jak lexus numeruje kolejność cylindrów? Nie mam pojęcia, który cylinder ma nr 3.
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: addzik »

W 1mz-fe bank piereszy jest bliżej ściany grodziowej (cylindry 1,3,5) Bank drugi bliżej przodu maski. (2,4,6)
Stojąc przed maska od lewej są numerowane cylindry. Zatem cylinder trzeci jest bliżej ściany grodziowej, centralnie usytuowany - środkowy. W 3 MZ-fe zapewne będzie podobnie.
Jak chcesz sprawdzić to szybko to wyciągnij cewke zapłonowa z łatwo dostępnego cylindra. Zobaczysz jaki błąd pojawi się na komputerze.
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: franklin1978 »

Dzięki za odpowiedź. To nie jest dobra wiadomość :angry: , żeby się do niego dostać trzeba rozebrać cały dolot, filtr powietrza, przepustnicę, kolektor dolotowy. Cały dzień roboty - masakra.
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: addzik »

Konstrukcja jest podobna do 1mz, a tam da się wymienić każda cewke bez rozbierania. Trzeba tylko trochę pomyśleć i mieć zwinne ręce.
Natomiast jesli będziesz wymieniał cewki, zrób to we wszystkich cylindrach. Skorzystaj z okazji i wymień też świece.
Vestfirdir
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2018, o 17:45
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Islandia
Kontakt:

Re: Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: Vestfirdir »

Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Numeracja kolejność cylindrów w V6

Post autor: carinus »

franklin1978 pisze:Dzięki za odpowiedź. To nie jest dobra wiadomość :angry: , żeby się do niego dostać trzeba rozebrać cały dolot, filtr powietrza, przepustnicę, kolektor dolotowy. Cały dzień roboty - masakra.
Pierwszy demontaż zajmie Ci trochę czasu,każdy następny pójdzie znacznie szybciej.Sprytne klucze i zwinne rączki będą potrzebne do odkręcenia kolektora z mocowań przy grodzi.Ale bez przesady z tym całym dniem roboty,najwyżej kilka godzin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości