RX300 błędy P0420/P0430

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: Miłosz »

Niestety w lexach jest po h*ju i trzeba mieć parę zł na taką zabawę jeśli chodzi o remap, ale da się wszystko zrobić programowo, czy to wywalić sondy 2 czy 4 , czy wywalić egr nawet po ustawienie limitera na jaką się chce prędkość max , bądź go zdjąć. Jak ktoś chce dłubać to fajnym programem gdzie to wszystko można zrobić jest winols , ale trzeba mieć możliwość read/write sterownika.
Ps dla ciekawskich ustawienie limitera na 70km/h
https://www.youtube.com/watch?v=vdGQs-R ... e=youtu.be

Więcej pewnie carsik może dopisać ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: owczar »

adcars pisze:Akurat to łatwo sprawdzić co jest robione - jeżeli zobaczę że mój samochód ma zamiar wjechać na podnośnik to go zabieram z powrotem. A teraz zacytuje jeszcze jeden znaleziony temat - wypowiedź elektronika samochodowego na temat powstawania tych błędów: "Jest to błąd oprogramowania ECU, otóż ECU podczas jazdy ( zwłaszcza długiej z wąskim zakresem zmiany obrotów) co jakiś czas wysyła sygnał o chwilowym wzbogaceniu mieszanki aby sprawdzić działanie kata czy lambdy. Być może z wiekiem gdy kat już się troszkę zużył lambda daje zwrotne info do ECU ze jest zbyt mało tlenu i wyskakuje Check. " Jeżeli to prawda to będzie ciężko to oszukać. Swoją drogą jak każdy z nas przetestuje inny sposób usunięcia tego błędu, to coś z tego wyjdzie - po to jest forum.
Komputer jest akurat pod maską, więc nie potrzebny jest nawet podnośnik.

Jeśli chodzi o wypowiedź elektronika samochodowego to napisał niestety bzdurę - ECU nie musi wysyłać sygnału wzbogacającego mieszankę, bo przy jednostajnej jeździe cały czas dąży do stechiometrii i przejścia z mieszanki ubogiej na bogatą są normą w przypadku sond napieciowych. Dodatkowo jeśli nawet ECU chciałoby wzbogacić mieszankę, to mało tlenu w spalinach będzie prawidłowym objawem. Jedyna prawda, to, to że rzeczywiscie kat traci sprawność, która jest oceniana na podstawie przebiegu drugiej sondy w korelacji do pierwszej. Jakiś czas temu myślałem nad emulatorem sygnału drugiej sondy próbkując syngał pierwszej i traktując je filtrem pojemnosćiowym - czyli kondensatorem - chciałem całkiem pozbyć się sond za katami.

Rozwiązanie z tulejkami działa nawet bez katów - mam tak w mitsubishi. Rozwiązanie z kondensatorem i rezytorem też będzie działało i nie ma co testować - po prostu trzeba wybrać to które bardziej odpowiada i za 20 PLN pozbyć się problemu zachowując katalizatory.
Grzebanie we wsadzie to jak zabijanie komara armatą :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: carsik »

nie ma szans na grzebanie w programie ECU w tym modelu
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: Miłosz »

:szok: im więcej czytam o tych lexach to mam wrażenie że to jest trochę taki

Obrazek

Niby działa, doda odejmie , ale nic po za tym :/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: owczar »

Dzięki temu te auta są bezawaryjne. Zaprogramowane raz na długi czas ;)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: Miłosz »

Trudno się nie zgodzić :pijak: kupiłem swojego w lutym, zrobiłem serwis filtrowo-olejowy , sprawdziłem całe auto na podnośniku wraz z geometrią i... kurde zawiało nudą , ale w pozytywnym znaczeniu :D Pomimo że to klekot i auto specyficzne to leje rope + dodatek i wygodnie śmigam :ok:
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ularo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 10:13
Model Lexusa: RX300
Skąd:: polska
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: ularo »

Witam serdecznie, chciałabym odświeżyć temat.
Czy któryś z wyżej wymienionych sposobów pomógł na błedy P0420 & 430?
W swoim lexusie mam zmienioną drugą sondę za katalizatorem plus zamontowane 2 emulatoryniestety błąd VSC powraca z różną czestotliwością.
Ma ktoś jakieś sprawdzone rozwiązanie inne niż wymiana katalizatorów?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: owczar »

Jakie masz emulatory? Czy nie ma nieszczelności za katalizatorem?
adcars
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 29 lut 2012, o 22:16
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: adcars »

Z powyższego postu wynika jednak że tulejki nie zawsze działają - może w Mitsubishi i innych wozikach - ale nie w Lexach. Mój się sam naprawił na całe wakacje -zrobiłem ponad :hobby: 2000 km bez błędu, ale niestety błąd na jesień powrócił. Czy ktoś jeszcze montował tulejki ???
lexrx
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2013, o 17:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: RX300 błędy P0420/P0430

Post autor: lexrx »

Odgrzeję temat i zapytam tych którzy sobie skutecznie z tymi błędami już poradzili. Jak to zrobiliście ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości