[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

[RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: sardzent »

Hej

Od jakiegos czasu zauwazylem dziwne zachowanie \ problem podczas zalaczenia sie silnika spalinowego, wyraznie wyczuwalne jest "targniecie", drganie, szczegolnie gdy silnik jest stosunkowo zimny a samochod nie jest w ruchu. Czy ten model ma kolo dwumasowe czy to moze raczej kwestia tylko i wylacznie poduszek pod silnikiem. Przyznaje sie bez bicia ze czasem mnie czasem malzonce zdazalo sie w korku nie dosc mocno wciskac hamulec i zdazalo sie ze samochod probowal podpelznac na elektryku.

Niedawno czy wymianie tulei zawieszenia przod weryfikowano poduszki silnika przy wahaczach i bylo OK, macie jakies pomysly ?
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: bulikcbr »

Czy ktoś miał coś w tym stylu?,bo u mnie podobnie się dzieje i nie wiem czy wymieniać poduszki?Przebieg u mnie ponad 240tyś
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

U mnie pojawił sie ten problem w tym roku.Mam nakulane ponad 400kkm i ten objaw wywołał silnik odpalony na zapowietrzonym układzie paliwowym.Teraz jest szarpanie podczas rozruchu w układzie napędu,najczęściej już na ciepłym silniku.Serwis podpowiedział że to może być sprzęgło przy silniku lub coś w samej skrzyni.Ruszając wałem korbowym prawo-lewo słychać wyraźnie stuki od strony przekładni.Żeby potwierdzić konkrety należy niestety rozdzielić silnik od napędu.Na szczęście przekładnia z rozbitka kosztuje w granicach 1500,zł więc tragedii nie ma.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Witam koledzy jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za jakieś gafy.
Mój problem jest następujący (ogólnie co chwile jest jakiś problem) po uruchomieniu silnika przez pierwsze 5,7s pracuje bardzo nie równo jakieś bardzo głośniej trzaski stuki dobiegają z przedniej części silnika. Pracuje jakby na 5garow takie wrażenie jest przynajmniej. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany.Zwazywszy że jest to RX 400h uruchamia się i gasi często podczas jazdy po mieście. Już nie mam sił normalnie. Wymieniony rozrząd świece sądy ok olej filtry nowe,olej w skrzyni także. Ktoś już na YouTube wrzucil film z obiawem ale brak odp. Dołączam link do filmu. Bardzo proszę o pomoc bo martwię się że wyjda z tego gorsze rzeczy https://youtu.be/rQyb04v_u74
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

U mnie jest identyczny odgłos,tyle że tylko przy pierwszym odpaleniu zimnego silnika i jest znacznie krótszy.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Nie orientowales się kolego co to może być?? Dziwne ale u mnie po wymianie aku problem ustał a jak już wystąpił to na 1,2s. Ale teraz od nowa orkiestra dźwięków po odpaleniu. Ale masz rację w głównej mierze występuje to po pierwszym zimnym starcie. Później też natomiast nie jest to tak intensywne.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Zastanawiam się czy nur ma to coś wspólnego z olejem. Kiedy go kupiłem żadnych takich obiawow nie było pojawiły się kiedy oddałem do mechanika na standardowy serwis.. Płyny filtry świece no i właśnie olej (zakazem 5W30 motula) po 400km zaczął trzaskac przy odpalaniu. Może lepszy byłby 10W40 co Wy o tym myślicie??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carsik »

nie, nie byłby lepszy. Nie ginie Ci przypadkiem płyn chłodniczy?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: michalllw »

Może pompa olejowa daje za słabe ciśnienie
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Wcześniej miałem mały wyciek płynu spod blaszanych uszczelek kolektora ssącego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości