[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

U mnie wstępnie stwierdził glowice lub pęknięte gniazdo zaworowe. Co prawda diagnoza była przez telefon bo dopiero za miesiąc jadę do niego na naprawę. Ale po moim opisie problemów taka wyszła wstępną diagnoza. Dzisiaj powinienem mieć wycenę najgorszej naprawy żeby mniej więcej wiedzieć ile może kosztować.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Jedziemy rodziną całą na urlop i takie pytanie z innej beczki jak mogę wyłączyć poduszkę pasażera w RX za cholere nie mogę znalesc kluczyka przełącznika opcji wyłączenia poduchy.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Przejrzałem instrukcję obsługi i jest zaznaczone zgodnie z naklejką na konsoli,że nie można instalować fotelika tyłem w kierunku jazdy.Poduszki nie można wyłączyć.Przewożenie dzieci na tylnych fotelach,ewentualnie przodem na przednim fotelu z max.odsunięciem do tyłu.
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: piotrek1000 »

Poduszka włącza się przy obciążeniu fotela. Pod moim synem 22kg na podstawce się nie włącza. Masz kontrolkę obok tej od zapięcia pasów pasażerów która pokazuje czy poduszka jest aktywna.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Przejrzałem instrukcję obsługi i jest zaznaczone zgodnie z naklejką na konsoli,że nie można instalować fotelika tyłem w kierunku jazdy.Poduszki nie można wyłączyć.Przewożenie dzieci na tylnych fotelach,ewentualnie przodem na przednim fotelu z max.odsunięciem do tyłu.
Dzięki kolego, czyli jednak miałem rację. Po 2dniach szukania knefla od poduszki stwierdziłem że jednak się nie da.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

piotrek1000 pisze:Poduszka włącza się przy obciążeniu fotela. Pod moim synem 22kg na podstawce się nie włącza. Masz kontrolkę obok tej od zapięcia pasów pasażerów która pokazuje czy poduszka jest aktywna.
U mnie nie świeci tak czy siak. Czyli z tego co mówisz przy obciążeniu świeci się kontrolka i poduszka jest aktywna?? Jeśli nic się nie pali to nie działa?? Hmmm dziwne co najmniej
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Będzie świecić kontrolka,jeżeli mata siedziska wykryje obciążenie na fotelu a pas nie został zapięty.Możliwe że fotelik wywiera nacisk poza rejonem działania czujnika.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

carinus pisze:Będzie świecić kontrolka,jeżeli mata siedziska wykryje obciążenie na fotelu a pas nie został zapięty.Możliwe że fotelik wywiera nacisk poza rejonem działania czujnika.
Więc po zapięciu pasa kontrolka poduszki i pasa znika?? Trochę ryzykowne jeżeli fotelik nie uaktywnia poduszki ponieważ jest nacisk poza rejon czujnika to lekkie przesunięcie fotelika może ja aktywować co jest bardzo niebezpieczne. Nie mniej jednak szkoda że Lexus nie zdecydował się na knefel on/off poduchy. Dzieki za odpowiedz
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Także stało się... Jestem umówiony na remont rx u Marka w mosinie. Jest wycena jest data zobaczymy co tak naprawdę stało się w głowicach.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Ja nie dojechałem na oględziny.Ślimaczące się roboty drogowe przed Mosiną i objazdy zniechęciły mnie do kręcenia się po dziurawych drogach.Wlałem uszczelniacz do układu chłodzenia i na razie silnik chodzi jak za dawnych czasów,żadnego szarpania,stuków czy innych dziwnych objawów.Po wakacjach pójdzie na remont i od razu nowy rozrząd dostanie.Podniosłem nieco ciśnienie na wtryskach gazowych,sprawdziłem wydajność termiczną i spadki ciśnienia na reduktorze i nie widać niedomagań.Jednak drugi reduktor,profilaktycznie, już szuka wolnego miejsca dla siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości