[RX400] gen2 drgania silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carsik »

niezupełnie chodzi o wyciek. Pytanie jest podstawowe czy nie znika z chłodnicy. Nie patrzeć na zbiorniczek tylko na stan w chłodnicy. Takie efekty (wariacje przy uruchamianiu) pojawiają się przy problemach z UPG.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

U mnie wcześniej też płyn znikał, ale na szczęście okazało się że to wąż z dołu chlodnicy. Teraz jest stan perfekt,no może nie całkiem bo padł mi chyba termostat tem rosnie do 112st i spada na 90 cały czas coś takiego się dzieje od 3dni w pon jadę to zrobić termo już mam.Ale mniejsza z tym najgorsze jest to uruchamianie silnika.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

carsik pisze:niezupełnie chodzi o wyciek. Pytanie jest podstawowe czy nie znika z chłodnicy. Nie patrzeć na zbiorniczek tylko na stan w chłodnicy. Takie efekty (wariacje przy uruchamianiu) pojawiają się przy problemach z UPG.
Tz jak sprawdzić kolego czy jest płyn w chlodnicy pomijając zbiorniczek wyrównawczy?? Ona nie ma korka z góry a wąż z dołu chlodnicy jest "pełen". Mówisz że to może być przyczyną takiego obiawu przy odpalaniu?? Hmmm UPG?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carsik »

jak zdejmiesz osłonę od góry chłodnicy znajdziesz i korek.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Tomaszeks »

U mnie ten hałas pochodzi raczej ze skrzyni biegów. Pojawił się krótko po wymianie oleju w skrzyni (olej oryginalny Toyoty). Słychać to tak, jakby "rozrusznik" nie odskakiwał i waliły tryby o siebie. Tylko, że nie ma tu rozrusznika...
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Może i jest coś w tym bo zaczęło się to dziać właśnie po serwisie auta, tak jak pisałem filtry świece płyny i oleje w silniku i skrzyni. Sprawdzę chłodnice to co pisałes. Ale rzeczywiście jeśli to po wymianie oleju w skrzyni to co można z tym zrobić. A ha.... RX 400h nie jest właśnie uruchamiany z rozrusznika?? Prius go nie ma ale RX chyba tak.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: carinus »

Spalinowy jest odpalany przednim silnikiem trakcyjnym.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

No właśnie tak myślałem że nie z rozrusznika. Gdybyście koledzy wiedzieli jak ugrysc ten temat to dajcie znać. Może jesz że raz olej w skrzyni wymienić już sam nie wiem. Wcześniej działał super a po serwisie 2tyg i się zaczęła rorkiestra dźwięków.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: michalllw »

Gregor0388 pisze:No właśnie tak myślałem że nie z rozrusznika. Gdybyście koledzy wiedzieli jak ugrysc ten temat to dajcie znać. Może jesz że raz olej w skrzyni wymienić już sam nie wiem. Wcześniej działał super a po serwisie 2tyg i się zaczęła rorkiestra dźwięków.
Gdzie wymieniłeś? W ASO ? Może ktoś źle zrobił odpowietrzenie chociaż dla mnie wyglada to na problem oleju lub ciśnienia oleju w silniku
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: [RX400] gen2 drgania silnika

Post autor: Gregor0388 »

Nie w ASO prywatny warsztat, ale wymiana oleju była o ile dobrze pamiętam yyyy dynamiczna. Tylko nie byłem przy tym także zaufalem mechanikowi.Moze zrobic to jeszcze raz?? Hmmm z ciśnieniem oleju?? Ale gdyby było słabe paliła by się chyba kontrolka ciśnienia a przynajmniej chociaż chwilę na starcie. Raz około 4 miesiące temu zapaliła mi się na autostradzie na około 2min i zgasł ale wtedy nie miałem obiawu szarpania. Później postawiłem na serwis i obiaw szarpania sie pokazał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości