Jaki olej?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: asmo »

No wiec co ostatecznie wziac, bo juz musze zamowic olej na dniach...
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Afrost »

Ja dziś zmieniłem olej w LS430 i tak mnie naszło (oczywiście już po wymianie) by właściwie zorientować się jaki olej byłby najlepszy teoretycznie zmieniam co 10 tyś ale, ostatnio nieco przespałem moment i zmieniłem teraz przy 20 tyś, zalany miałem z poprzednich zmian 10W40 Mobil i odpukać przy zmianie był dalej klarowny brązowy a nie czarny więc silnik powinien być w dobrym stanie. Zalałem dziś mobil 2000 x1 10W40 ale może jest coś lepszego co byście polecili do samochodu z LPG ? czy nie szukać może dziury w całym i jeździć na tym co jest strona mobila wyszukała mi niby Mobil 1 New Life™ 0W-40 zalecany do tego silnika no ale jakoś tak nie wiem czy jest sens w to brnąć.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: adam81 »

producent zaleca 5W-30 i taki się leje nawet przy dużych przebiegach wymiana co 10 -12 tys i wszystko ma być ok. Ja leje vavoline max-life i jestem zadowolony
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: gmiter »

Motul Valvoline czy Liqui Moly o lepkości zalecanej przez producenta czyli 5W-30 i jazda:) Wszystkie z nich syntetyczne są bardzo dobrej jakości.
JRA
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2016, o 15:12
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Łódź / Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: JRA »

LS400 UCF10 - 347tkm nalotu. Samochód będzie użytkowany sporadycznie, tylko od kwietnia do października. Jaki olej polecacie? Przebieg sezonowy 3000-5000tkm więc wymiana powinna starczyć na 2 lata.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Troy »

Wybór oleju jest bardzo duży.Producent zaleca 5W30 klasa minimum SG.Możesz wlać 5W40,a co do klasy to każda druga literka (tutaj G ) następna wg kolejności alfabetycznej,oznacza wyższą klasę
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: JanB »

JRA wlej olej 5W30 dobrej jakości, a będzie on dobry do Twojego silnika.
PS Chyba nie czytałeś wątku od początku, tam jest odp. na Twoje pyt.
Pozdrawiam
JanB
PiotrDziektarz
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, o 03:09
Model Lexusa: Lexus SC
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: PiotrDziektarz »

Ja może polece dwa doskonałe produkty które minimalizują pobór oleju w Lexusach, pierwszy to niedorgi Fuchs 5W30 PRO C2 : http://zmienolej.pl/pl/szukaj?controlle ... it_search= A drugi to najwyższj klasy olej syntetyczny produkowany w Finlandii NESTE 5W30 CITY PRO C2: http://zmienolej.pl/pl/szukaj?controlle ... it_search=
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości