Jaki olej?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: asmo »

czy ktoś mógłby mi doradzić olej do Ls'a 400 1999 rok, przejechane 250tyś km?
Myślałem o Valvoline Max-Life 5W30, Millersie EE 10W40, bo taki podaje konfigurator, lub Motul.
Jakieś porady?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: LinkPL »

asmo pisze:czy ktoś mógłby mi doradzić olej do Ls'a 400 1999 rok, przejechane 250tyś km?
Myślałem o Valvoline Max-Life 5W30, Millersie EE 10W40, bo taki podaje konfigurator, lub Motul.
Jakieś porady?
Do tego silnika wszystkie co wymieniłeś się nadadzą, także nie szukałbym dziury w całym ...

U mnie leje Motul 5W30 x-clean teraz zamówiłem już 3 bański 5W40 i majstry zawsze łapią go w bańkę przy spuszczaniu, bo jest delikatnie brunatny, a na bagnecie to miodowy, więc do ich niemieckich diesli w sam raz ... i żeby nie było to nie jest żart :)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: JanB »

Ale teraz dałeś Łukasz. Napisz jeszcze co ile olej zmieniasz?
Co do oleju dla LSa Millers naprawdę mi odpowiadał, ale Motul (byle z pewnego źródła) jest na pewno gut.
Pozdrawiam
JanB
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: asmo »

ale zastanawia mnie, czemu jeden producent proponuje 5W30, a drugi 10W40?
Mam jeszcze zapas Valvoline VR1 Racing 5w50 i moze tym go zalac?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: owczar »

Ten valvoline VR1 jest słaby. U mnie po 8kkm zaczęły klepać popychacze w Galancie.

Dobry i niedrogi olej do tego silnika to Mobil 1 5W30 ESP- ważne jest to ESP bo jest też mobil 5W30, ale o gorszych parametrach.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: LinkPL »

JanB pisze:Ale teraz dałeś Łukasz. Napisz jeszcze co ile olej zmieniasz?
Co do oleju dla LSa Millers naprawdę mi odpowiadał, ale Motul (byle z pewnego źródła) jest na pewno gut.
Zmieniam normalnie, co 10k km, ale mi to wystarczy na niecały rok, albo na pół i trochę ... następnym razem to każe im zlać w bańkę to do smarowania łańcucha piły motorowej w sam raz ... myślę że husqvarna i jej łańcuch pełnego systetyka jeszcze nie widziały ...

Kupuje na jedną przesyłkę 15 litrów oleju i 3 filtry man ... i mam, resztki co mi nie wejdą do silnika (bo potrzeba 4,5 litra) to stoi pod domem Monster z 1K-ZT ... on daje radę na każdym rodzaju oleju ... nie ważne czy to w silniku czy w zbiorniku ... :)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Ten valvoline VR1 jest słaby. U mnie po 8kkm zaczęły klepać popychacze w Galancie.

Dobry i niedrogi olej do tego silnika to Mobil 1 5W30 ESP- ważne jest to ESP bo jest też mobil 5W30, ale o gorszych parametrach.
Widziałem tego mobila w sklepie koło mnie z markowymi olejami, faktycznie cena jest fajna.
Ciekawe jak on w porównaniu do Millersa C2 wypada jakościowo - coś wiesz :?:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: owczar »

Nie wiem jak do C2 ale od XFSa okazał sie lepszy. W moim galancie popychacze sa czułe na słaby olej i jak tylko olej będzie lekko zużyty to zaczyna sie orkiestra. Sporo moich znajomych jeździ teraz na tym Mobilu i wszyscy sobie chwalą. Ma dobrą lepkość dynamiczną w 100 stopniach jak na 5w30. Nie jest co prawda robiony z estrów i nie jest to prawdziwy syntetyk ale kosztuje połowę ceny dobrego syntetyka, a w wolnossacych silnikach sprawdza sie doskonale - nawet zimą popychaczy nie słychać.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Nie wiem jak do C2 ale od XFSa okazał sie lepszy. W moim galancie popychacze sa czułe na słaby olej i jak tylko olej będzie lekko zużyty to zaczyna sie orkiestra. Sporo moich znajomych jeździ teraz na tym Mobilu i wszyscy sobie chwalą. Ma dobrą lepkość dynamiczną w 100 stopniach jak na 5w30. Nie jest co prawda robiony z estrów i nie jest to prawdziwy syntetyk ale kosztuje połowę ceny dobrego syntetyka, a w wolnossacych silnikach sprawdza sie doskonale - nawet zimą popychaczy nie słychać.
Tak też przeczuwałem, że to "taki prawie" syntetyk :piwko: .
Ja jednak zostanę przy millersie - cena fajna a i olej z dobrej półki a w dodatku koleś mi pod nosem otworzył sklep więc nie muszę za wysyłki płacić i tracić czasu na kurierów.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: owczar »

Po Millersie XFS myślałem, że będę musiał zmieniać popychacze, więc trochę się zraziłem do tej marki :) Nie wiem jak C2- nie testowałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości