Problem z odpaleniem ls 400

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Bodir
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:25
Model Lexusa: ls
Skąd:: walcz
Kontakt:

Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: Bodir »

Witam.
Sprawa jest następująca. Lexus ls 400 odpalany ostatni raz ponad rok temu. W tej chwili jeżeli chodzi o pozostałe funkcje auta to wszystko działa, silnik nawet nie drgnie. Wyjąłem rozrusznik sprawdziłem na krótko chodzi, posprawdzałem kable, masy itd. Po przekręceniu kluczyka przygasają wskazówki na desce i oświetlenie zegarów, nie przygasają natomiast kontrolki???!!! Zapala ją się dwie kontrolki dodatkowo w momencie przekręcenia kluczyka, po prawej czerwona kontrolka z wykrzyknikiem, po lewej żółta z falą na dole (zakładam, że to od poziomu płynu chodzącego). Nie wiem co jest grane proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem i wie co jest grane. Pozdrawiam Bodek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Podstawowe pytanie. Czy wałem można obracać np za pomocą klucza?
Czy na automacie i rozruszniki w momencie rozruchu pojawia się napięcie?
Bodir
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:25
Model Lexusa: ls
Skąd:: walcz
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: Bodir »

Tak. Witam. Wałem można ruszyć bez problemy, a do rozrusznika dochodzi prąd, a co z tym automatem? Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Automat to część rozrusznika, która jednocześnie wysuwa bendix, a jednocześnie działa jak przekaźnik i przekazuje napięcie na uzwojenie rozrusznika.

Jaki masz spadek napięcia podczas próby rozruchu?
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: adam81 »

Witam , myślę że problem może leżeć bardziej po stronie alarmu odcięte immo i dlatego rozrusznik się nie odzywa. Czy twój lex jest wyposażony tylko w fabryczny alarm czy może ma jeszcze coś dołożonego? Czy akumulator w aucie trzymał napięcie przez rok czy był martwy i włożony był drugi?
509389262 zadzwoń postaram się pomóc
Bodir
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:25
Model Lexusa: ls
Skąd:: walcz
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: Bodir »

W moim lexsie jest tylko fabryczny alarm, a akumulator był martwy i jest wstawiony nastepny... czy to może być powód, że przez jakiś czas nie działał aku?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Raczej jakieś zaśniedziałe styki. Sprawdź to co napisałem, będzie wiadomo coś więcej.
Bodir
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 11:25
Model Lexusa: ls
Skąd:: walcz
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: Bodir »

Spadek napięcia podczas rozruchu to z 12,20 na 12,10. W ogóle się rozrusznik nie odzywa, prąd dochodzi... Może imo blokuje. nie mam kluczyka matki więc lipa....
Awatar użytkownika
DziadekCBO
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 19:30
Model Lexusa: IS 200 Sport/ IS350
Skąd:: Oświęcim
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: DziadekCBO »

Siemanko...
Mam podobny problem u siebie w is200. Przekrecam kluczyk i przygasa podswietlenie zegarka i radio a konteolki wszystkie normalnie swieca. Roznica jest taka ze nic nowego mi sie nie zapala. Napiecie nie spada i jest ok. Nawet aku naladowalem i tez nic. Bespiecznik startowy ok. Stalo mi sie tak ostatnio jak stalem na stacji. Ale udalo sie odpalic na popych. Co jest dziwne, przez nastepne trzy dni wszystko bylo ok i zapalal normalnie az w koncu znow sie odrazil i odmowil posluszenstwa. Auto caly czas uzytkowane i stalo sie wszystko nagle. Jeszcze nie sprawdzalem rozrusznika bo trzeba na kanal autko dokulac. Jak sprawdze to dam znac :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: carsik »

zacząłbym od sprawdzenia mas i ich porządnego przeczyszczenia na stykach
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości