Problem z odpaleniem ls 400

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: agiless »

Oczywiście, że zobaczy. Wtryskiwacz pracuje impulsowo, napięcie-otwarty, brak napięcia- zamknięty. Soko przy braku napięcia jest już tak wypracowany, że leje gazem to lambda musi być na bogato.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Niekoniecznie. Te wtryski nie muszą lać, a gdy jest bogato, to ECU skróci czasy. Jak pisał autor, po dłuższym postoju jest problem z odpaleniem, więc te wtryskiwacze nie leją, a co najwyżej lekko puszczają. Gdyby lały to chwilę po zgaszeniu byłby już problem. Tak czy inaczej, po takim przebiegu i przy takich objawach wtryski będą do wymiany.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: agiless »

No tak, masz rację, przepraszam, że wtrąciłem.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Agiless, nie ma za co przepraszać, dobrze, że zauważyłeś i dobrze, że owczar jest czujny... :).
Racja, wtryski już swoje przeżyły, ale wydaje mi się po bliższym przyjrzeniu się im, że jeszcze są w stanie pohulać co najmniej tyle samo... I nie
chodzi tu o sknerzenie, nie ma o tym mowy, nawet miałem w planie zapodać na listwy Keihin-y. Niestety jestem zdania, że najpierw muszę być przekonany o tym, że jest to konieczne, a jak na razie ustaliłem, że moje wtryski lekko puszczają i po dłuższym postoju zalewają mi głowicę. Jest jak zauważył owczar, nie leje podczas jazdy, bo spalanie mam całkiem przyzwoite, pracuje równo, trochę śmierdział gazem, ale po uszczelnieniu wtrysków od zewnątrz jest ok. Pozostaje temat zapalania rano ( gdyby nie ta przypadłość pewnie nie ruszałbym tego) i niewielkiej nieszczelności niewiadomej ilości wtrysków .... hmmm :) , aż się sam uśmiałem jak to zabrzmiało... , ale 220 pln za jeden wtryskiwacz brc razy 8 to jest 1760 pln, co odpowiada 730 litrom gazu... jak by nie liczył, myślę że warto spróbować....
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Na Twoim miejscu spróbowałbym je oddać tylko do czyszczenia. Zwykle takie niedomykanie wynika z zabrudzenia. Myjka ultradźwiękowa może im pomoże.
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Tak zrobię, właśnie czekam na płyn do myjki i spróbuję zrobić to w domowych warunkach. Myślę, że o ile uda mi się ta sztuczka będę to robił co 80-100 kkm i mam zamiar zajechać wtryski do granic ich możliwości :). Pewnie w garażu stanie jakieś proste urządzenie do czyszczenia wtrysków, gdyż mam trzy auta na lpg z wtryskiwczam .... :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Lepiej zainwestuj w porządny filtr fazy lotnej z odstojnikiem :)
Awatar użytkownika
jalech
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 3 paź 2010, o 08:35
Model Lexusa: LS400
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: jalech »

Mam na oku Czaje FL 02, chyba że masz coś lepszego na myśli...
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: agiless »

Bardzo dobry filtr. Pierwszego którego wymieniłem rozebrałem żeby zobaczyć, czy faktycznie było warto? No i było, sporo mazi zostało w filtrze, w porównaniu do innych papierzaków, tam prawie nic.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem ls 400

Post autor: owczar »

Fl02 bardzo dobry. Tylko zwróć uwagę na sposób montażu, bo wielu gazownikow montuje go podstawą do dołu-czyli źle ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości