[LS400]Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: Ralph4 »

Macie racje, i tak własnie zrobię. Bardzo dziękuje za podpowiedzi od wszystkich jak widac przydały sie, a ja jestem bogatszy o kolejne doswiadczenie i zdobyta wiedze
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: Ralph4 »

wiec, tak w efekcie, wyciagnalem wtryski oddalem je do czysczenia na myjke ultradzwiekowa :dance3: zamontowalem, zalalem do pełna v-power i dolalem dodatek do paliw STP. Niestety jest wciaz problem :angry: Wkreca sie na obroty dobrze, podczas jazdy tez nie odczuwam zadnych utrat mocy itd. natomiast na wolnych obrotach po zagrzaniu silnik nadal pracuje nie rowno, i trzesie cala buda. W dodatko podczas jazdy miga "Truck OFF", czy wie ktos co to moze oznaczac?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: maniek_ls400 »

Tak, trzeba zacząć od podpięcia auta pod komputer diagnostyczny i odczytać błędy. Nie każda usteka powoduje zaświecenie Check Engine.
Czy oprócz TRC migra też O/D ? Miałem taki przypadek w LS400 '92 kiedy był przetarty kabel wchodzący co kopułki z palcem rozdzielacza (BTW sprawdzałeś czy palec i kopułka są w dobrym stanie ? - Twój rocznik jeszcze chyba ma to ustrojstwo ?).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: Ralph4 »

tam sa chyba dwie takie kopulki jedna po lewej u gory i droga po prawej stronie na dole , ida do nich takie smieszne kabelek na wcisk. byly na tych fajkach jeszcze takie plastikowe osłony ktore sie dociskalo i zaskakiwaly na klips ale ze starosci sie rozleciały. a nie mam pojecia gdzie to kupic. Jesli chodzi o mruganie to truck off miga, a oprocz niego swiweci sie check engin ale to swiecil sie juz wczesniej ze wzgledu na gaz
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: Ralph4 »

tak poza tym kable sa nowe wiec nie przypuszczam, ale sprawdze. moze swiwece do wymiany bo naprawde juz nie wiem czemu nie gada na wszystkie gary.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Nie chodzi na wszystkie Cylindry V8

Post autor: tofex »

Ralph4, tak jak napisałem parę postów wyżej, w mojej camry to gaz powodował fatalną pracę na benzynie ( a na gazie w tym czasie chodził idealnie). Jeśli pali się CE, to bez sensu jest szukać usterek, nie sprawdzając wcześniej, co powoduje jego zapalanie. Nie możesz zakładać, że jak zapala się przez gaz, to na benzynie będzie chodził poprawnie. Spróbuj zdjąć klemę na parę minut ( zniknie wtedy CE) i zobacz co się będzie działo, pojeździj trochę na benzynie. Przyczyn kulawej pracy mogą być dziesiątki, ale osobiście to najpierw pozbyłbym się CE ( albo przynajmiej poznał numer błędu), a dopiero potem szukał dalej. Wiem że podpięcie pod kompa jest bolesne, ja w swoim 95 kanada mam obd II, kupiłem kiedyś taki tester za 59 zł, odczyt kodów plus kasowanie :biggrin2: Teraz dokupiłem elm327, i "podglądam" na żywo pracę silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości