5W30 ale jaki?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

5W30 ale jaki?

Post autor: Lexus460 »

Witam, chcialem za[ytac na jakich olejach jezdzicie?W instukcji jest 0w20, ale z tego co sie dowiedzialem w Lexus Poznan i Lexus Krakow nalezy lac 5W30 (oni uzywaja podobnie jak w UK swoje oleje) i taki mam zamiar zalac.Pytanie tylko jaki ten 5W30, bo jest tego tyle rodzajow...Auto kupilem z historia Lexusa w UK wiec zakladam, ze jezdzilo na ich oleju.Auto mialo zmieniony olej w lipcu zeszlego roku (109769 mil) teraz mam 115961.Myslalem, czy nie uzyc oleju Lexusa, ale one moga(nie musza) byc dobre do nowych samochodow z malymi przebiegami, moj juz do takich nie nalezy, wiec moze warto zapytac u uzytkownikow.Castrol np wg ich wyszukiwarki powinienem uzyc Castrol Edge 5W30 M.Wg strony sieci Hallfords odpowiedni jest Castrol Magnatec 5W30 A5 itd.Czy moze ktos sie odniesc do tych rozbieznosci i polecic cos konkretnego i sprawdzonego, oraz jakos to uzasanic, a nie ten bo ja ten uzywam.Dziekuje z gory za pomoc.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: Nemo 77 »

Zacząłeś wątek,który zapewne już gdzieś na forum jest,a jeśli nawet nie ma to jest to wątek na setki postów.I tyle ile tych postów będzie tyle będzie opinii,a Ty nadal nie będziesz wiedział co zalać. :dance3: Pierwsze co to musi spełniać normy dla danego silnika,później...patrz pierwsza część mojego wpisu.
Ze swojej strony mogę polecić Ci AmsOil.Przesiadłem się na niego z oryginalnego Toyoty i jest w/g mnie lepiej.Zalał go też mój szwagier do RX-a po mojej rekomendacji i też chwali.Wcześniej jeździł na Motulu.
Spotkałem opinie,że Castrol nie jest polecany.Ja doświadczeń z tym olejem w żadnym z samochodów nie miałem.
Awatar użytkownika
joy
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 4 mar 2019, o 13:29
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: joy »

A konkretnie co jest lepiej po przejściu z oleju Toyoty na AmsOil?
Awatar użytkownika
drnostromo
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 23 paź 2018, o 13:12
Model Lexusa: GX470
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: drnostromo »

Miałem podobny dylemat.

Obejrzałem https://youtu.be/Ulo-AcpgOBY

Wybrałem swojego ulubionego producenta https://liqui-moly.pl/katalog-doboru-oleju, a później zamówiłem najlepsze co mają do mojego silnika.
Przy następnej wymianie dowiem się czy to był dobry wybór.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

5W30 ale jaki?

Post autor: legato97 »

Używaj wyszukiwarki forum następnym razem bo twój temat to spam teraz. Chcesz pogadać o swoim problemie to zadzwoń do naszego partnera zmienolej.pl. Dostaniesz poradę od profesjonalistow.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: Nemo 77 »

joy pisze:A konkretnie co jest lepiej po przejściu z oleju Toyoty na AmsOil?
Moja subiektywna ocena: pracuje ciszej i chyba mniej dolałem od wymiany przy takim samym przebiegu porównując do poprzedniego oleju.Wcześniej na 3500- 4000km dolałem coś ok. 0.5 l teraz ze 300ml.Dokładnie nie mierzyłem.
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: Lexus460 »

Dziekuje za odpowiedzi na temat.Olej zalalem Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 c3.Kierujac sie tym co usluszalem w Polskim oddziale Lexusa.Olej kupilem w sieciowce Halfords w Anglii.Na Castrolach jezdzilem od lat, nigdy nie mialem problemu, ale nigdy nie kupowalem online.Zoabaczymy jak LS go przyswoi.Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze jesli lejemy olej zgodny ze specyfikacja, co najmniej raz w roku albo co max 15000km i olej oryginalny, a nie podrobki, to marka az takiego znaczenia nie ma.Jak ktos katuje auto to wg mnie powinnien zmieniac czesciej, ale to juz osobna historia.Ja nie katuje, czasem pocisne jak kazdy z nas, ale 95% czasu auto jezdzi normalnie, wiec zwykly Castrol mi wystarcza od 15 lat w roznych autach, zwlaszca mieszkajac w UK gdzie nie ma ani lata, ani zimy.


Do legato97-wyobraz sobie, ze przeczytalem wszyskie watki odnosnie LS’a w dziale silniki benzynlwe/LS, a jest tego raptem 42 posty na tym forum i nie znalazlem opowiedzi.Takze nie nazwal bym tego watku o konkretny 5w30 spamem, a raczej szcesciem, ze ktokolwiek chce tu cos napisac-czyz nie po to jest forum?Co innego jak by byly setki watkow i dziesiatki o olejach.
Przy okazji jak juz jestesmy na przywolywaniu do tablicy, to moze jako admin zrob cos z ta stona, bo moja lokalna pizzeria ma lepsza stone.Lata 90 dawno za nami, wypadalo by zrobic strone ktora na wejsciu wygladala by jak strona Lexus’a a nie Lady.Ja osobiscie bylem zawiedziony jak zobaczylem jak wyglada od strony technicznej i graficznej strona forum Lexusa.
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: c0rolla »

Nie zgadzam sie, ze marka nie ma znaczenia - oczywiscie subiektywnie. Malo tego, kazda marka moze miec wiele rodzajow danego oleju.
Ciekawy blog, ktory wiele aspektow z olejami i flitrami porusza: https://uszlachetniacze.blogspot.com/20 ... -poki.html

Pan od bloga publikuje tez na YT testy olejow - nie odzwierciedlaja pracy samego silnika, ale na pewno daja jakis poglad na dzialanie oleju. Generalnie polecam bo w artykulach bardzo dobrze, merytorycznie przedstawia dany temat.
Do legato97-wyobraz sobie, ze przeczytalem wszyskie watki odnosnie LS’a w dziale silniki benzynlwe/LS, a jest tego raptem 42 posty na tym forum i nie znalazlem opowiedzi.Takze nie nazwal bym tego watku o konkretny 5w30 spamem, a raczej szcesciem, ze ktokolwiek chce tu cos napisac-czyz nie po to jest forum?Co innego jak by byly setki watkow i dziesiatki o olejach.
Przy okazji jak juz jestesmy na przywolywaniu do tablicy, to moze jako admin zrob cos z ta stona, bo moja lokalna pizzeria ma lepsza stone.Lata 90 dawno za nami, wypadalo by zrobic strone ktora na wejsciu wygladala by jak strona Lexus’a a nie Lady.Ja osobiscie bylem zawiedziony jak zobaczylem jak wyglada od strony technicznej i graficznej strona forum Lexusa.
Tez nie lubie takich uwag, jak odpiszesz w starym temacie to zaraz jest ze odkopujesz stary temat. Tak zle i tak nie dobrze. Czasy gdzie kazdy MB zajety na forum mial znaczenie byly jakies 10-15 lat temu.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: JanB »

Skoro jesteś w Anglii lej angielski Millers https://www.millersoils.co.uk/which-oil/
Miałem GS450h i stosowałem EE Eco 5W30. Zero problemów. Olej C3 nie jest ci potrzebny. Potrzebujesz A5.Zmiana co 10 tys km, czyli 7-8 tys mil.
Pozdrawiam
JanB
Lexus460
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2019, o 08:16
Model Lexusa: LS460
Skąd:: -UK-
Kontakt:

Re: 5W30 ale jaki?

Post autor: Lexus460 »

Co do marki to mialem na mysli, ze najwazniejsze jest uzyc konkretnego rodzaju oleju i zmieniac na czas, a czy to jest Castrol , Shell, czy Motul ma mniejsze znaczenie.Tak mi sie wydaje, nie koniecznie tak juz jest, ale jak dany produkt zostaje dopuszczony na rynek to teoretycznie powinien zapewniac jakas tam specyfikacje okreslona w opisie.Natomiast zgodze sie, ze dane silniki moga pracowac lepiej na oleju danej marki i o to rowniez pytalem, bo najlepiej dowiedziec sie od grupy osob ktora ma to samo auto i moze z czasem wytypowac kilka najlepszych olejow do LS460.

Co do tego, ze c3 nie jest mi potrzebnynto taka informacje otrzymalem z polskiego serwisu z Krakowa.C3 jest do dpf oraz nowoczesnych katalizatorow.A5 natomiast oszczedza paliwo i w klasyfikacji od A1 do A5-A5 bedzie tym najwyzszej jakosci, ale czy to oznacza, ze lepszej niz c3?Czym sie objawia ta jakosc?Bo jesli w tej waskiej grupie A1 do A5, bez uwzglednienia reszty jest najwyzszej jakosci no to co z tego wiemy.
Wlasnie dlatego pytalem o wskazanie konkretnego i uzasadnienie czemu ten przewyzsza inne, bo nie orientuje sie w olejach az tak.
Kolejno nasunelo mi sie pytanie, co sie dzieje jak oddajemy auto do nieautoryzowanego serwisu, czyli przecietnego warsztatu to oni tam maja kilkanascie olejow w 200 litrowych beczkach np 5wd30 a1, 5wd30 a2 itd.Samych 5w30 bedzie wtedy 13 rodzajow do samochodow osobowych.A niech leja do benzyn, B do diesla, a C do obydwu.Powiem szczerze, ze jak dawalem auto na serwis i sam nie prosilem o konkretne oleje, filtry itd to Bog jeden raczy wiedziec co tam lali i wielu ludzi tak chyba robi.
Sam juz nie wiem.Powiedzcie w takim razie czy powinienem teraz zienic olej na a5?Bo mam C3 tak jak Lexus zalecil, o ile nie chce ich oleju-marka bez znaczenia byle 5w30 c3 lub wyzej.Dzieki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości