LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: kliMati »

Generalnie problem pojawił się stopniowo, ale od niczego do pełnego problemu wystarczyło może 100km. Silnik wkręca się na obroty na biegu jałowym (Neutral) pod warunkiem nie wciskania pedału "gazu" w sposób gwałtowny i zdecydowany. W czasie jazdy wyjście poza 2000 obrotów jest już wyskokiem i to chwilowym. Próba zdecydowanego przyspieszenia i odcięcie natychmiastowe (tak jakby zapłon, albo zasilanie paliwem znikało), odpuszczenie pedału gazu i silnik gra pięknie. Na zimno na ciepło odpala, kręci pięknie, pod warunkiem, że nie przekroczę pewnego położenia pedałem "gazu". Gazu w aucie nie ma, tylko benzin. Przepustnica była czyszczona z 2k km temu, podobnie świece wymienione. Filtr powierza czysty, ma może 5k km przejechane. Macie jakieś wskazówki co do sposobu szukania powodów problemu?
Oczywiście przepływka przeszła mi przez myśl, ale nie mam do podmiany.
Podobnie czujnik przepustnicy.
Boję się awarii kondensatorów. :szok:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: blue »

A nie ma błędów? Przy wciśnięciu do oporu powinny mu się rojechać wskazania położenia przepustnicy z oczekiwanym efektem. Obstawiałbym jakieś lewe powietrze za przepływomierzem ale to by w końcu wygenerowało błąd...
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: sebek8888 »

Ja obstawiam przeplywke.
Mam do sprzedania, jak masz blisko to mozesz podjechac, przelozyc.
669968307
Tylko
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: Tylko »

Cześć. Nareszcie jakiś temat o UCF10. Miałem ten sam objaw. Szukałem rozwiązania przez kilka miesięcy. Kombinowalem z potencjometrem przepustnicy i przepływka Wymiana kondensatorów w sterowniku pomogła. Nie jest to straszne. Sam je oglądałem. I kupilem, 8 sztuk chyba. A wymianę zlecilem w serwisie telefonow ze wzgledu na brak narzedzi i doswiadczenia.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: kazio »

A pompa paliwa(cisnienie), lub sama przeplywka? Poniewaz problem wystepuje powyzej 2t obr/min, tak to rozumiem
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: kliMati »

a no pogrzebałem trochę przy dolocie i pooglądałem przepływkę, ale nic nie widzę niepokojącego, pozostaje pomiary zrobić. Sprawdziłem czy działa taki grzybek podciśnieniowy przy czujniku położenia przepustnicy i działa. Oblookałem tłumik obecny zaraz obok i przy okazji wyszło, że opaska na rurze dolotowej nie jest ściągnięta. Poprawiłem i na zimno na luzie nie było problemu, po rozgrzaniu silnika niestety problem się pojawił. Wbicie pedału gazu w podłogę powoduje odcięcie (zapłonu? paliwa?) zaraz po przekroczeniu 2000 obrotów, a jak obroty spadną do 1500 to silnik gra pięknie. Sprawdzę czujnik położenia przepustnicy jeszcze, oraz przepływkę i jeśli nic nie wyjdzie to kondensatory zaatakuję.
Macie pomysł gdzie takie kupić, bo to nie są zwykłe kondensatory tylko jakieś super hiper i tylko japońskie?
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: Troy »

Ja tak miałem ,gdy przepływomierz był padnięty
Tylko
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: Tylko »

Na allegro. Mi jeszcze zostały bo to po kilka sprzedawali. Brałem o takich samych pojemnościach i napieciach Max. Jeden kupilem innego typu nie elektrolit tylko smd bo nie bylo elektrolita o identycznuch parametrach. I jest ok.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: kliMati »

błędy odczytane, jest 41 i 47. Po resecie zostaje cały czas 47. Zrzucę jeszcze klemę na noc i zobaczę co będzie o poranku. Generalnie to błędy od czujnika położenia przepustnicy, ale objawy plus błędy zgadzają się z tymi typowymi dla rozlanych kondensatorów. Zaczynam szukać w necie zamienników, jak się uda to sprawę zlecę mojemu mistrzowi lutownicy :) Sam nie mam takiej na gorące powietrze plus nie czuję się na siłach grzebać w mózgu mojego LS-a :)
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: LS400 silnik zdycha po mocniejszym otwarciu przepustnicy

Post autor: kliMati »

ECU wyciągnięte, otwarte i mam winnego. Leje się z największego kondensatora 220uF na płycie pod nim wilgotno, wytarłem i wysyłam do mojego sprawdzonego elektronika. Kondensatory Panasonica (podobno wg tutoriali tylko japońskie są dobre) do dostania w jednym z największych sklepów internetowych w PL za około 15 PLN. U mnie w sumie jest 8 sztuk, z czego leje jedna, a pod jedną coś się zaczyna dziać. Wymieniam oczywiście wszystkie, bo przesyłka droższa od kondensatorów, a dodatkowo jak przekazał mi mój sprawdzony elektronik :) to co leci z kondensatora potrafi płytkę wytrawić i zniszczyć inne układy obok. Po wymianie i wrzuceniu do auta odezwę się co i jak, czy problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości