Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

Witam, dzisiaj byłem na badaniu technicznym i niestety na wysokich obrotach emisja CO2 przekroczyła normę dwukrotnie t.zn 0,66 przy normie poniżej 0,4. Na wolnych obrotach wyniki idealne.. W zeszłym roku miałem 0,29 czyli OK. W ciągu roku zmieniłem tylko jedną z sond lambda po katalizatorze, której błąd mi wyskoczył. Wróciłem do zaprzyjaźnionego warsztatu i powtórzyłem badanie z podobnym wynikiem 0.6. Majster dla porównania zrobił badanie w obu rurach - wynik praktycznie identyczny. Stwierdził , że to katalizatory. Ponieważ cena ich jest wysoka chciałbym się upewnić, że tak jest w rzeczywistości, czy są inne możliwe przyczyny wysokiej emisji CO2? I kolejne pytanie, czy wchodzą w grę zamienniki, katalizatory uniwersalne czy tylko oryginał?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: gmiter »

Pierwsza sprawa to jaki masz silnik.

Druga - czy sprawdzałeś kiedyś luzy zaworowe?
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

Mam LS 430. Nie , nigdy nie sprawdzaem luzow zaworowych
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: gmiter »

Masz PB czy LPG?
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

PB i 400tys km na blacie. Nie zauwazam spadku mocy. Nie wywietla mi sie check engine. Tylko analizator spalin wykazuje problem
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: Dawid0ss »

wodnik57 pisze:PB i 400tys km na blacie. Nie zauwazam spadku mocy. Nie wywietla mi sie check engine. Tylko analizator spalin wykazuje problem
Od jakiego mniej więcej przebiegu analizują w Polsce spaliny ? Rok temu miałeś to badanie ?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: gmiter »

Dawid0ss pisze:
wodnik57 pisze:PB i 400tys km na blacie. Nie zauwazam spadku mocy. Nie wywietla mi sie check engine. Tylko analizator spalin wykazuje problem
Od jakiego mniej więcej przebiegu analizują w Polsce spaliny ? Rok temu miałeś to badanie ?
To chyba bardziej zależy od stacji. Ja miałem już 5 lat temu :) Rok temu w Lexusie mi średnio HC wyszło ale przez luzy zaworowe i po regulacji gra gitara.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

Luz zaworowy moze mi sprawdzic kady mechanik, czy tylko serwis? Jaki wplyw ma luz zaworowy na spaliny?
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

Poczytalem posty o regulacji luzu zaworowego i o katalizatorach. Postanowiem zaczne od wymiany katalizatorow na uniwersalne. w ASO oryginal 2400 PLN. Mam pytanie czy kto zakladal katy od JMJ? Czy jakies inne marki polecacie? Czy kto posiada wymiary puszki katalizatora i srednice rur dochodzacych? Druga sonda znajduje sie juz poza puszka katalizatora? Czy podlaczenie komputera moze mi dac jakies wskazowki odnosnie do przyczyny wysokiego poziomu CO? Tak jak pisaem , zadna kontrolka sie nie swieci jednak po lekturze forum podejrzewam, ze zapalenie sie kontrolki i blad sondy przed kilkoma miesiacami mogl w rzeczywistosci byc sygnalem zapchanego katalizatora.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przekroczenie normy spalin przy wysokich obrotach

Post autor: wodnik57 »

Pomierzyłem, troszkę orientacyjnie:
długość całego 240-250mm
puszka dł około 140 mm, średnica 110-120 mm.
Zaczynam poszukiwania. Nasze samochody muszą spełniać tylko normę Euro 3, czy już euro 4?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości