Zagotowalem lexusa?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS

Re: Zagotowalem lexusa?

Postprzez Pepton » 5 lis 2017, o 20:53

thenaturat napisał(a):jesli grzeje sie tylko w korku a podczas jazdy nie to ja obstawiam pompe wody. A czujnik rzecz groszowa tez mozna wymienic dla pewnosci

Kolega dobrze podpowiada. Prosto wstępnie sprawdzić, czy to pompa wody - jeżeli temperatura zacznie rosnąc, wkręcić silnik na 3-4 tys. obrotów, jeżeli zacznie spadać - pompa na wykończeniu (ewentualnie zakamieniona chłodnica). Przy niskiej temperaturze przy rozgrzanym motorze włączyć ogrzewanie na max. temp. Jeżeli na wolnych obrotach leci letnie(lub zimne) a po zwiększeniu obrotów zaczyna grzać, to na 100% pompa wody się kończy. Pompy wody mają to do siebie, że albo zaczynają lać, albo na niskich obrotach po prostu nie mają wydajności(widziałem kilka pomp, które na wolnych obrotach wogóle nie obracały wirnika)Temat przerabiałem bardzo często w różnych autach, aczkolwiek nigdy nie w lexusie. Oczywiście jeżeli pompa jest walnięta na amen (tzn stoi) to powyższe czynności nic nie dadzą. Wtedy należałoby sprawdzić jaka powierzchnia chłodnicy jest gorąca, oraz węże na wlocie i wylocie z chłodnicy...

Pozdrawiam...
Pepton
Nowy lex user

Model Lexusa: LS430 & GS300

Postprzez agiless » 5 lis 2017, o 22:22

Pepton napisał(a):
[....] Przy niskiej temperaturze przy rozgrzanym motorze włączyć ogrzewanie na max. temp. Jeżeli na wolnych obrotach leci letnie(lub zimne) a po zwiększeniu obrotów zaczyna grzać, to na 100% pompa wody się kończy.[......]

Pozdrawiam...

Niekoniecznie kolego. Taki objaw będzie również przy zakamienionej nagrzewnicy, więc nie bardzo można tak twierdzić.
agiless
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKI

Postprzez Pepton » 5 lis 2017, o 22:34

agiless napisał(a):
Pepton napisał(a):
[....] Przy niskiej temperaturze przy rozgrzanym motorze włączyć ogrzewanie na max. temp. Jeżeli na wolnych obrotach leci letnie(lub zimne) a po zwiększeniu obrotów zaczyna grzać, to na 100% pompa wody się kończy.[......]

Pozdrawiam...

Niekoniecznie kolego. Taki objaw będzie również przy zakamienionej nagrzewnicy, więc nie bardzo można tak twierdzić.

Tak, masz racje, ale temat dotyczy podwyższonej temperatury silnika, a nie słabego ogrzewania, także zacytuj całą wypowiedź a nie drugą część... :

"Prosto wstępnie sprawdzić, czy to pompa wody - jeżeli temperatura zacznie rosnąc, wkręcić silnik na 3-4 tys. obrotów, jeżeli zacznie spadać - pompa na wykończeniu (ewentualnie zakamieniona chłodnica). Przy niskiej temperaturze przy rozgrzanym motorze włączyć ogrzewanie na max. temp. Jeżeli na wolnych obrotach leci letnie(lub zimne) a po zwiększeniu obrotów zaczyna grzać, to na 100% pompa wody się kończy. Pompy wody mają to do siebie, że albo zaczynają lać, albo na niskich obrotach po prostu nie mają wydajności(widziałem kilka pomp, które na wolnych obrotach wogóle nie obracały wirnika)Temat przerabiałem bardzo często w różnych autach, aczkolwiek nigdy nie w lexusie. Oczywiście jeżeli pompa jest walnięta na amen (tzn stoi) to powyższe czynności nic nie dadzą. Wtedy należałoby sprawdzić jaka powierzchnia chłodnicy jest gorąca, oraz węże na wlocie i wylocie z chłodnicy..."

Stawiałem na pompę wody jeżeli obydwa objawy ww wymienione będą spełnione tj:
1. jeżeli temperatura zacznie rosnąc, wkręcić silnik na 3-4 tys. obrotów, jeżeli zacznie spadać - pompa na wykończeniu (ewentualnie zakamieniona chłodnica)
2. przy niskiej temperaturze przy rozgrzanym motorze włączyć ogrzewanie na max. temp. Jeżeli na wolnych obrotach leci letnie(lub zimne) a po zwiększeniu obrotów zaczyna grzać, to na 100% pompa wody się kończy
a nie tylko jeden pkt 2 o którym wspomniałeś...

Pozdrawiam
Pepton
Nowy lex user

Model Lexusa: LS430 & GS300

Postprzez wodnik57 » 12 lis 2017, o 12:56

Chwile mnie tu nie bylo , bo problem czekal na rozwiazanie. Postanowilem finalnie zaryzykowac zakup uzywanego panelu z dwoma wentylatorami i kompem o modulem jakkolwiek to zwac. Jak zobaczylem, ze jest to tylko 6 srub do odkrecenia i przykrecenia to postanowilem wykonac wymiane sam ,majac na uwadze, ze w moim warsztacie stracilbym pewnie tydzien. Nie bylo to takie proste jak myslalem, ale udalo sie. Nie mialem jeszcze czasu przejechac sie , ale pierwasza obserwacja po odpaleniu silnika to, ze wentylatory po zalaczeniu klimy zaczely sie krecic od razu, co nie mialo miejsca poprzednio. Jutro zrobie jakas mala trase, zeby sprawdzic jak funkcjonuje wszystko w czasie jazdy
wodnik57
Lex user

Model Lexusa: lex

Poprzednia strona

Powrót do LS