[LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Kryziak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2016, o 11:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: Kryziak »

Witam, od około dwóch-trzech tygodni mam problem z nierówną pracą silnika, tak na benzynie jak i na gazie.
Problem nie jest ciągły, są dni kiedy chodzi normalnie, odpala bez problemu "od strzała" a są dni, kiedy ledwo odpala.
Nierówna praca występuje tylko na niskich obrotach, zupełnie jakby nie palił na wszystkie gary, buda się trzęsie niesamowicie.
Przy dodaniu gazu problem znika, mocy nie ubyło, wkręca się normalnie na obroty. Świece i przewody wymieniłem kila dni temu, filtry i oleje są tak samo nowe.
Mechanik nie zdiagnozował problemu, bo traf chciał, że jak wstawiłem do niego to akurat problem w ogóle nie występował, pojawił się dopiero jak dotarłem do domu.
Dodam, że problem pojawia się tak na ciepłym jak i na zimnym silniku, nie ma reguły. Gaz był niedawno regulowany i przeszedł przegląd oraz serwis.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: carsik »

tak nieśmiało zapytam a jak tam czują się luzy zaworowe
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: adam81 »

Dokładnie jak kolega wspomniał trzeba sprawdzić luzy zaworowe ale najpierw ja bym wyjął przepustnicę i dokładnie ją wyczyścił , często ona jest winowajcą przeróżnych dziwnych objawów.
Kryziak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2016, o 11:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: Kryziak »

Jeszcze nie sprawdzałem... W jednym momencie były zmieniane filtry, olej, świece, przewody i była czyszczona przepustnica. Czyli teraz kolej na luzy zaworowe? Czy to może być przyczyną?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: carsik »

mogą. To dość łatwo sprawdzić. W interfejsie gazowym masz podawane podciśnienie w kolektorze dolotowym.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Kryziak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2016, o 11:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: Kryziak »

Niestety, totalnie się na tym wszystkim nie znam ze strony technicznej, w związku z tym to wszystko będę musiał przekazać majstrowi swojemu. Do tego po wczorajszych ulewach padły mi kierunki, awaryjne... :/
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: gmiter »

carsik pisze:mogą. To dość łatwo sprawdzić. W interfejsie gazowym masz podawane podciśnienie w kolektorze dolotowym.
Jakie będzie cisnienie w przypadku problemów z zaworami? Mi MAP pokazuje z tego co pamiętam 0,3bar
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: carsik »

gmiter pisze:
carsik pisze:mogą. To dość łatwo sprawdzić. W interfejsie gazowym masz podawane podciśnienie w kolektorze dolotowym.
Jakie będzie cisnienie w przypadku problemów z zaworami? Mi MAP pokazuje z tego co pamiętam 0,3bar
to norma, jest bardzo ok
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Kryziak
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2016, o 11:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS 400 1995] Nierówna praca silnika

Post autor: Kryziak »

Aktualizując, problemem były świece i przewody, zostały poprawione i jedna świeca była źle założona... Taką informację uzyskałem od mechanika. Samochód od dłuższego czasu pracuje ślicznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości