Sonda 02S B2 S1 Regulacyjna czy nie bo zgłupiałem

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Sonda 02S B2 S1 Regulacyjna czy nie bo zgłupiałem

Post autor: Afrost »

Cześć, ciągle walczę z silnikiem ;) niby nieszczelności nie widać, ale za to wyszło mi na wykresach, że sonda którą z półtora roku temu wymieniłem padła lub prawie padła bo albo nie pokazuje nic albo czasem coś pokarze, a tak to 0000 tylko, że szczerze zgłupiałem już w Techstream przy wybraniu utylity i opcji sprawdzenia sensora o2 pokazuje mi dwie sondy czyli zakładam, że te najważniejsze regulacyjne przy sondzie o2s B1 S1 jest ok działa jak należy, ale druga już nie O2S B2 S1 stąd moje pytanie czy jest to ta sonda regulacyjna przed katalizatorem po stronie pasażera ? schowana pod maską, bo następna za katalizatorem jest już widoczna z zewnątrz na rurze wydechowej pod samochodem i na niej mam od roku tulejkę bo krzyczała mi, że katalizator niedomaga więc ja zdławiłem ;)

Najbardziej przewrotne pytanie czy te sondy mogą działać zamiennie, czyli ta co teraz jest tłumiona tzw. emulatorem może siedzieć w miejscu tej która niby już padła bo nie chcę w ciemno kupować nowej skoro tą diagnostyczną za katalizatorem mam i tak sprawną a do niczego nie służy poza zatkaniem dziury.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2017, o 12:42 przez Afrost, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iron man
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 18 sie 2011, o 15:50
Model Lexusa: rx300
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Sonda 02S B2 S2 Regulacyjna czy nie bo zgłupiałem

Post autor: Iron man »

Ostatnio przez pomyłkę kupiłem do RXa sondę diagnostyczną i zamontowałem w miejsce regulacyjnej. Nie pracowało to tak, jak trzeba. Także raczej nie są zamienne.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sonda 02S B2 S1 Regulacyjna czy nie bo zgłupiałem

Post autor: Afrost »

Ok dziękuje za podpowiedzi, Techstream domyślnie pokazywał mi inne sondy dopiero inny monitor parametrów pokazuje mi tą co trzeba czyli faktycznie sondę korekcyjną 89465-50130 w serwisie chcą za nią 800 zł za oryginał ale chyba tym razem kupię Denso niby dedykowaną Dox 0238 za niecałe 270 zł więc nawet jak podziała rok czy półtora tak jak ten oryginał co teraz miałem to wydaje mi się, że będzie dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości