Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
TheGoorol
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 2 sie 2013, o 10:25
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: kraków
Kontakt:

Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: TheGoorol »

Witam ls460 ma 16 wtryskiwaczy benzynowych, gdzieś wyczytałem że wtryski pośrednie są wspomagające, czy ktoś może się orientuje w którym momencie się one włączają ? Wspomagają wtryski bezpośrednie podczas wysokich obrotów czy może samochód jest na nich odpalany? Bardzo proszę o informacje jeśli ktoś zna temat.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: owczar »

Traditionally, direct injection engines require an in-engine mechanism such as swirl ports or specific piston crown shapes to increase air turbulence in the engine. These are in place to help achieve a homogeneous air-fuel mixture inside the cylinder at low RPM and high load, but these mechanisms inhibit performance at higher engine speeds. In the 2GR-FSE, port injection is used considerably to achieve the correct mixture without having in-engine restrictions, meaning the engine achieves specific power near the top of all naturally aspirated production gasoline engines in the world (67 kW/L, 235 kW in the Mark X). Toyota also developed a new type of injector for this engine. The dual fan spray pattern of the direct injectors is perpendicular to the piston travel with wide dispersion in the cylinder, which aids air and fuel mixture and therefore increases power and efficiency. The port injectors not only help improve the power and efficiency but they also help improve emissions, especially in the first 20 seconds after start-up (when the catalytic converter is in its warm-up stage).

To dla 2GR-FSE, ale zasada jest identyczna. Jeśli myślisz o LPG do tego silnika, to szkoda zachodu.
TheGoorol
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 2 sie 2013, o 10:25
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: kraków
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: TheGoorol »

Masz jakieś doświadczenia z LPG w tym silniku?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: owczar »

Doświadczenia nie mam, ale sam drazylem temat. Prędzej sprowadzilbym coś ze specyfikacja gcc i wtryskiem pośrednim niż rzezbil w tym.

Teoretycznie są instalacje do wtrysku bezpośredniego, ale akurat do tego silnika nie ma. Nawet jak się pojawi to są pewne ograniczenia. Aby nie dopuścić do uszkodzenia wtryskiwaczy konieczne będzie dawkowanie Pb przez wtryskiwacze w cylindrach. Jeśli nie chcesz kolejnej rzezby to wtrysk pośredni musisz załatwić przez Pb. Spalanie LPG do Pb będzie mało korzystne i będzie mocno zależało od stylu jazdy. Myślę że realnie maks 70 proc na LPG. Ale możliwe, że nawet mniej. Można by myśleć od dotrysku gazu w pośredniej instalacji na osobnym sterowniku, ale to dodatkowe wtryskiwacze, reduktor i sterowanie.
Tak czy inaczej cena instalacji w stosunku do oszczędzania wyjdzie mało korzystnie. Do tego dochodzi ryzyko uszkodzenia silnika przez instalacje, które w tym modelu nie były testowane.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: Damnian »

Tak jak Owczar mowi, nie ma zadnej instalacji z podtlenkiem. Jest sporo osob pytajacych sie o instalacje do tego silnika. Jedyne wyjscie to albo kupic wersje USA- podobno tam byl wtrysk posredni, albo udac sie np. do firmy Auto-Gaz Centrum, lub Staga, za odpowiednia kwote dopasuja system. Ewentualnie Landi Renzo, albo Elpigaz, ale tego ostatniego nie polecam. Landi bedzie sklonne do wykonania takiej modyfikacji, ostatnio pomagalem im przerabiac Q7 3.6fsi i jakos to tam zrobili. Problem lezy w oprogramowaniu, reszta komponentow standardowa.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: owczar »

To Q7 miało wtrysk pośrednio bezpośredni?

LS460 na bliski wschód miało wtrysk pośredni. GCC spec.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: Damnian »

Q7 ma bezposredni, ale landi nie mialo w ofercie systemu dla niego. Ja robilem pierwsze w PL Q7 na Zavolim, i im pomoglem. Glownie pod wzgledem technicznym, oprogramowanie sami dopasowali. Natomiast w lS460 na poczatek trzeba by pobadac sygnaly i obczaic kiedy chodza wtryski pomocnicze, bo moze mozna odciac je na stale, tak samo jak sie robi w silnikach Nissana 1.6 (po 2 wtryski na cylinder).


Domniemam ze Japonczycy dolozyli te wtryskiwacze (w LS) aby zmywaly nagar z kolektora, woec jesli i tak podamy tam gaz, mozna je wylaczyc ;) ale bez wsparcia producenta instalacji nic sie nie zrobi.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Frykas
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2018, o 15:02
Model Lexusa: Ls
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Wtrysk bezpoścredni i pośredni w ls460

Post autor: Frykas »

ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości