Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: carsik »

no raczej nie przez OBD :biggrin2: Organoleptycznie trzeba popracować przy silniku
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
lurgen
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2015, o 00:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: lurgen »

Sądzę, że mając wzorcowe standardowe parametry dotyczące powietrza, intake i temperature można by chyba wyśledzić jakieś odchylenie od normy? Organoleptycznie? Po prostu musiałbym wszystko rozebrać. Zresztą to dzieje się tylko na zimnym. Jakby była nieszczelność to na ciepłym też miałby wysokie obroty.
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: adam81 »

odepnij na zimnym silniku aku na 2 min podepnij i odpal auto i daj znać czy obroty były książkowe tzn około 1200 , u mnie problem ustepuje po odpieciu aku do momentu az kilka krotnie odpale auto wtedy znów jest to samo. Podstawiłem przepływke , czyjnik temp płynu ,zawór wolnych obrotów i problem nie znika został mi tylko czujnik przepustnicy- jak by łapał lewe powietrze to obroty zały czas by były wyzsze a nie tylko na ssaniu, musi być to jakaś usterka elektroniczna bo po odpieciu aku problem ustepuje do kilka krotnego odpalenia.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: kliMati »

odświeżam temat obrotów przy zimnym silniku. Czy ktoś sobie poradził z tematem?
U mnie obroty początkowo są powyżej 1200 i faktycznie wrzucenie D lub R powoduje szarpnięcie. Po rozgrzaniu obroty spadają do 500-600, ale czasami wzrastają do 900-1000 i to nie jest fajne. Nie wiem o co chodzi, ale akumulator mam do wymiany i w tym upatruję problemu. Skoki obrotów są o tyle irytujące, że tocząc się po parkingu bez gazu auto potrafi przyspieszyć nie mówiąc o jeździe z góry bez gazu :szok:
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: dzida »

zacznij od czyszczenia przepustnicy
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: kliMati »

no właśnie, czyszczenie przepustnicy - czy ktoś przerabiał temat w LS400 rocznik 92 ?
W sieci znalazłem kilka opisów, ale dotyczą młodszych roczników, włącznie z czyszczeniem takiego małego ustrojstwa zwanego "air mix path", którego u mnie nie mogę zlokalizować.
Wpadłem na pomysł użycia preparatu Liqui Moly do czyszczenia przepustnic, ale okazuje się, że prosto jak na filmie się tego nie zrobi, z uwagi na mocowanie dolotu. Trzeba rozebrać mnóstwo wężyków i opasek, żeby zdemontować gumową rurę nałożoną na obudowę przepustnicy, a tu już jestem o krok od demontażu samej przepustnicy :doh: no prawie o krok. Czy znacie jakiś magiczny trick na demontaż dolotu, tak aby użyć Liqui Moly cleanera bez rozbierania połowy silnika?
No i koronne pytanie, czy, a jeśli tak to gdzie jest "air mix path" w UCF10 ? :cenzura:
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: sebek8888 »

kliMati pisze:no właśnie, czyszczenie przepustnicy - czy ktoś przerabiał temat w LS400 rocznik 92 ?
W sieci znalazłem kilka opisów, ale dotyczą młodszych roczników, włącznie z czyszczeniem takiego małego ustrojstwa zwanego "air mix path", którego u mnie nie mogę zlokalizować.
Wpadłem na pomysł użycia preparatu Liqui Moly do czyszczenia przepustnic, ale okazuje się, że prosto jak na filmie się tego nie zrobi, z uwagi na mocowanie dolotu. Trzeba rozebrać mnóstwo wężyków i opasek, żeby zdemontować gumową rurę nałożoną na obudowę przepustnicy, a tu już jestem o krok od demontażu samej przepustnicy :doh: no prawie o krok. Czy znacie jakiś magiczny trick na demontaż dolotu, tak aby użyć Liqui Moly cleanera bez rozbierania połowy silnika?
No i koronne pytanie, czy, a jeśli tak to gdzie jest "air mix path" w UCF10 ? :cenzura:
Zdejmujesz rury od dolotu, lacznie z obudowa filtra powietrza, odlaczasz linki , wypinasz czujniki,odkrecasz przepustnice i myjesz benzyna;) kup sobie od razu uszczelke bo na pewno sie porwie;) w moim przypadku najtrudniejsze ( co zreszta sam zdazyles zauwazyc) bylo zalozenie tych rur dolotowych (sa malo elastyczne), dlatego najlepiej od razu wyjac obudowe filtra pow. Nie poprzestawiaj tylko czujnikow polozenia przepustnicy. Nie ma za bardzo co popsuc;) a tego preparatu bym nie uzywal, bo roboty z myciem jest nieduzo. Wizja splywajacego syfu( a moze byc go naprawde duzoo) nie jest ciekawa. I wedlug mnie dodasz za duzo gazu i na bank pozapychasz podcisnienia.
A... air mix cos tam nie ma w ufc10
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: kliMati »

sebek8888 pisze: A... air mix cos tam nie ma w ufc10
no to ulga, chociaż nie do końca, bo wyczyszczenie tego jest dużo łatwiejsze niż przepustnicy. Odnośnie tej ostatniej, to biorę się do czyszczenia, bo nie mam co czekać. :klucz:
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: kliMati »

a co Panowie powiecie na to, że mam 2 przepustnice :szok: Jedna otwarta, czyściutka jak złoto (mosiądz), a druga zamknięta, zaraz za nią, ale syf wyłazi tak, że bez demontażu wiem jak jest brudna. Demontaż rozpoczęty: linki, wężyki od podciśnienia, a nawet ta z płynem chłodzącym, która miała być "pain in the ass" poszły fajnie, koszmar to te dwa węże od strony przegrody pod przepustnicą :mad: Jeszcze ich nie ruszyłem, ale sama przepustnica zdjęta i jest pięknie brudna. Poniżej wrzucam zdjęcie poglądowe.
Przepustnice dwie:
http://zapodaj.net/980d8991bbb6b.jpg.html
Węże koszmary:
http://zapodaj.net/4254291fd2051.jpg.html
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zbyt wysokie obroty na zimnym silniku

Post autor: tofex »

Ta otwarta to od kontroli trakcji, większość życia spędza w tej pozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości